W najnowszym wydaniu czasopisma bikeBoard poruszamy temat motywacji do treningu. Jeśli chcesz w kolarstwie osiągać wysokie cele, musisz trenować. Każdy, kto trenuje, wie, jak ciężka jest to praca i ile trzeba włożyć wysiłku w ciągły znój jednostek treningowych, żywienia i regeneracji. To ogromny koszt psychiczny i po kilku latach Twoja głowa może powiedzieć stop! Czasem trudno dostrzec objawy. Brakuje dystansu, trening stał się rutyną. Najczęściej dostrzegasz problem, gdy już głęboko osadził się w Twojej głowie. Nie chce Ci się wyjść na rower, nie sprawia Ci to już żadnej satysfakcji. Często w takiej sytuacji spada również dyspozycja sportowa. Obok psychicznych objawów, takich jak głęboka niechęć do treningu, apatia, rozdrażnienie, złe samopoczucie, bezsenność czy stany lękowe, które wielu z nas będzie określać mianem wypalenia, mogą pojawić się inne symptomy związane z przetrenowaniem: utrata apetytu, bóle mięśniowe i stawowe, pogorszenie wydolności, pogorszenie wyników sportowych, wydłużenie czasu reakcji i wiele innych. Jak sobie z tym poradzić? Zapraszamy do lektury!
ZRÓB SOBIE SZYBKI POSIŁEK PO TRENINGU
Odpowiedni posiłek potreningowy stanowi warunek skutecznej regeneracji. Jeżeli zależy Ci, żeby następnego dnia po wymagającej aktywności być w stanie przeprowadzić kolejną jednostkę treningową, po zakończeniu jazdy musisz możliwie szybko dostarczyć organizmowi lekki posiłek zawierający łatwo przyswajalne węglowodany i pełnowartościowe białko.
JAK POPRAWIĆ DOKŁADNOŚĆ GPS-A?
Amerykański GPS – oficjalnie NAVSTAR – był pierwszym udostępnionym publicznie systemem pozycjonowania wykorzystującym satelity, ale obecnie komercyjnie dostępnych jest kilka innych – europejski Galileo, rosyjski GLONASS, chiński BeiDou, jest też kilka odmian azjatyckich, które nie mają jednak zasięgu na Europę.