Autor: Zbyszek Mossoczy

Pasjonat i kolekcjoner najtrudniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych MTB na świecie – ukończył prawie 30 imprez wielodniowych na 5 kontynentach, między innymi dwukrotnie IRONbike we Włoszech, Yak Attack w Nepalu, Absa Cape Epic w RPA, Brasil Ride w Ameryce Południowej, Crocodile Trophy w Australii. Kopalnia wiedzy o etapówkach MTB. Ma za sobą także kilkuletni epizod triathlonowy (kilka pełnych IM, triathlony górskie). W ostatnich latach również miłośnik imprez ultra w formule non stop – zwycięzca pierwszej Wisły1200 oraz wszystkich trzech edycji Carpatia Divide – najdłuższego i najtrudniejszego ultramaratonu MTB w polskich górach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

We wrześniu 2023 już piąta edycja Appenninica MTB Stage Race!

Appenninica wpisała się na stałe w mój kalendarz tygodniowych etapówek MTB – oprócz codziennej jazdy po świetnych trasach zapewnia wszystko, co potrzebne przez tydzień życia przesiąkniętego MTB, wartością dodaną jest wyjątkową atmosfera wśród uczestników i organizatorów. Pisaliśmy o tym evencie wielokrotnie, począwszy od pierwszej edycji https://bikeboard.pl/artykul/appenninica-mtb-stage-race-dziewicza-edycja-nowej-wloskiej-etapowki.

Czytaj więcej

Joberg2c

Czerwiec 2019 roku. Sezon w pełni, między licznymi startami zaczynam myśleć o kolejnym. Najchętniej etapówka MTB już pod koniec zimy lub wczesną wiosną – czyli trzeba uderzyć na południe, tam, gdzie będzie ciepło. A może nawet gorąco? Czemu nie! Wybór padł na joberg2c – dziewięciodniówkę w Republice Południowej Afryki na przełomie kwietnia i maja. Trochę późno, ale co tam. Impreza polecana przez kilku znajomych bikerów, którzy jeżdżą etapówki po całym świecie. Zapisuję się!

Czytaj więcej

Offroad Finnmark Jasna północ północy

30 lat temu, w studenckich czasach, gdy jeszcze byłem piękny i młody, wybrałem się z dwoma przyjaciółmi na wyprawę bikepackingową po Finlandii i Norwegii. Celem był najbardziej wysunięty na północ stały ląd – półwysep Nordkinn (popularny Nordkapp jest tak naprawdę wyspą, na którą wjeżdża się przez most), a punktem startowym i końcowym Helsinki. 3500 km, miesiąc na rowerze, deszcz i zimno, miliony much i komarów w Finlandii, za mała ilość prowiantu (wtedy, dla studenckiej kieszeni, skandynawskie ceny to był kosmos) – tak to wyglądało. Rowery, odzież i wyposażenie z innej epoki – gdy teraz patrzę na zdjęcia, zastanawiam się, jak to w ogóle było możliwe. Ale daliśmy radę, chociaż łatwo nie było. Bardzo zapadły mi w pamięć bezkresne przestrzenie północnej Norwegii – postanowiłem sobie, że kiedyś tam wrócę. Gdy dowiedziałem się o imprezie Offroad Finnmark, wiedziałem już, że to tylko kwestia czasu, a znów zaczerpnę tamtejszego chłodnego powietrza.

Czytaj więcej

ProX Oregon 277

Cena: 74 zł
Masa: 205 g
Aljot, www.aljot.pl

Czytaj więcej

ProX Kraz

Cena: 189 zł
Masa: 190 g (z uchwytem)
Aljot, www.aljot.pl

Czytaj więcej

Offroad Finnmark – wyjątkowa impreza MTB na północy Norwegii

W czasach studenckich, prawie 30 lat temu z dwoma kumplami wybrałem się z Krakowa na bikepackingową wyprawę nad morze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że było to... Morze Barentsa.

Czytaj więcej

Bontrager XR1 Team Issue TLR

Cena: 199 zł; Masa: 631 g
Trek Bikes, www.trekbikes.com

Czytaj więcej

We wrześniu czwarta edycja Appenninica MTB Stage Race

Uczestniczyłem w dwóch pierwszych edycjach i po roku przerwy znowu wybieram się na te niezwykłe zawody. Pierwsza edycja była świetna , druga również zapewniła fajne trasy i wyjątkową atmosferę. W tym roku również liczę na niezapomniany tydzień w Apeninach.

Czytaj więcej

joberg2c w RPA rusza już za miesiąc

joberg2c, etapówkę  MTB organizowaną w Republice Południowej Afryki od 2010 roku od lat rekomendowali mi miłośnicy etapówek z różnych stron świata. Chwalili wyjątkową trasę, świetną atmosferę, dobrą organizację. Każdy, kto brał w niej udział był pod wielkim wrażeniem i wspaniale wspominał ten event.

Czytaj więcej

Pirelli Scorpion XC M i R

Cena: 260 zł (sztuka), 
Masa: 716 g (XC M 29x2.2"), 
736 g (XC R 29x2.2")
FHU Poręba, www.porebarowery.pl

Czytaj więcej

MTB Trilogy – 5 dni ścigania w Czechach już na początku lipca

MTB Trilogy z kategorią UCI S2 to wymagający technicznie i kondycyjnie wyścig etapowy MTB, który zostanie rozegrany w dniach 2-6 lipca 2021 w Sudetach, na pograniczu polsko-czeskim.

Czytaj więcej