joberg2c w RPA rusza już za miesiąc

bB info sport

joberg2c, etapówkę  MTB organizowaną w Republice Południowej Afryki od 2010 roku od lat rekomendowali mi miłośnicy etapówek z różnych stron świata. Chwalili wyjątkową trasę, świetną atmosferę, dobrą organizację. Każdy, kto brał w niej udział był pod wielkim wrażeniem i wspaniale wspominał ten event.

 

 

 

Cóż było robić? Nic tylko jechać. Zapisałem się w 2019 na start w 2020, który z powodu pandemii został przeniesiony na 2021, a potem na 2022. Nigdy tak długo nie czekałem na udział w etapówce !!! 

 

 

 


Przede mną 9-dni jazdy.  Start 85 km na południe od Johannesburga, do pokonania 900 km przez samo serce RPA, praktycznie cały czas off-road – tylko 20 km asfaltu!!!  Prawie 300 km po singlach, przejazd przez niezwykłe Góry Smocze.  Meta w Scottburgh na południowym wybrzeżu Kwa-Zulu Natal, na południe od Durbanu. Już nie mogę się doczekać startu !!!

 

 

 


Dla jednych jest to wyścig, dla większości wyjątkowa przygoda MTB. To wyjątkowy sposób na poznanie dużej części RPA i lokalnych społeczności. 900 km w 9 dni to nie przelewki, zapowiada się wiele sytych godzin w siodle. Na starcie tegorocznej edycji stanie 850 uczestniczek i uczestników i z 29 krajów z całego świata – wszyscy żądni wyjątkowych wrażeń i przygody. 

 

 

 Zapisy jeszcze trwają – last minute jest wciąż możliwe. Szczegóły na  www.joberg2c.co.za

 

 

 

Przypisy