Autor: Paweł Kisielewski

W „bikeBoard” od ponad 20 lat, większość tego czasu spędziłem na rowerach MTB, jednak od kilku lat jazda w terenie stanowi już tylko chwilową odskocznię od roweru szosowego. Chociaż wśród moich doświadczeń nie brakuje jazdy na czas w pozycji aerodynamicznej, to tak naprawdę preferuję jazdę endurance krętymi drogami o zróżnicowanym profilu. Moja recepta na trasę idealną to 100 m pokonanych podjazdów na każde 10 km trasy.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Autoprzegląd roweru

W lotnictwie obowiązkową procedurą przed każdym lotem jest przegląd samolotu przeprowadzany przez pilota. Chociaż na co dzień o samolot dba zespół wyspecjalizowanych mechaników, to niezależnie, czy jest to turystyczna Cessna, bojowy F16 czy największy komunikacyjny Airbus A380, to pilot musi obejść go wokoło i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, bo to jego życie jest na szali.

Czytaj więcej

Udog Distanza Ash Grey

Cena: 785 zł
Masa: 332 g (½ pary, rozm. 41)
FHU Poręba, www.porebarowery.pl

Czytaj więcej

Posedla Joyseat

Posedla to czeski start-up, który w 2020 roku założyło dwóch entuzjastów kolarstwa – Martin Řípa i Jiři Dužár. Ich marzeniem było rozwiązanie jednego z największych problemów kolarzy, jakim jest dobór siodła nie poprzez żmudny proces fittingu oraz testowania kolejnych modeli, ale dzięki wykorzystaniu nowych możliwości, jakie daje technologia druku 3D.
Cena: 490 euro
Masa: 192 g (dla opisanej wersji)
Długość: 262 mm
Szerokość: 136 mm (dla opisanej wersji)
Posedla, www.posedla.com

Czytaj więcej

Siodła drukowane 3D

Ich historia zaczęła się całkiem niedawno, w drugiej połowie 2019 roku, kiedy to najpierw Specialized, a chwilę później także Fi’zi:k ogłosiły wprowadzenie do swoich kolekcji siodeł wykorzystujących nową technologię. Zdaniem projektantów Specialized tradycyjna pianka wykorzystywana powszechnie jako wypełnienie siodeł osiągnęła kres swoich możliwości i aby nadal zwiększać ergonomię siodeł, konieczne było wprowadzenie zupełnie nowych rozwiązań.

Czytaj więcej

Nie (takie) zwykłe bidony

Duża pojemność na długie dystanse, izolacja termiczna przydatna zarówno w upalne, jak i zimne dni, specjalne materiały zapobiegające rozkwitowi bakterii i „absorpcji” przez materiał zapachów i smaków, a może dodatkowa osłona ustnika, aby nie „gryźć ziemi” za każdym razem, gdy chcesz się napić. Wbrew pozorom liczba niestandardowych rozwiązań, jakie można znaleźć w bidonach, jest spora. Warto o nich wiedzieć i dobrać takie, by bidon był nam jak najbardziej przyjazny, bo wtedy będziemy po niego sięgali chętnie, a wiadomo, że „kto nie pije, ten nie jedzie”. Poniżej prezentujemy kilka (nie)zwykłych modeli dostępnych w sklepach, jednak nowe rozwiązania są cały czas tworzone – a jedno z nich pokazane przez Camelbaka na tegorocznym Eurobike'u możecie przeczytać na str. 14.

Czytaj więcej

Top 10 XCO Maszyny Pucharu Świata 2023

Ruszyła karuzela Pucharu Świata. W tym roku nie było prologu w egzotycznie odległych miejscówkach, rywalizacja zaczęła się w centrum Europy, w bardzo lubianej przez nas miejscówce, Nové Mĕsto na Moravĕ.

Czytaj więcej

Tripout Infinity Smart Blue Axiom

Cena: 449 zł (testowanej konfiguracji)
Tripout, www.tripout-optics.pl

Czytaj więcej

KTM X-Strada Master

Master znaczy mistrz

Czytaj więcej

Zaawansowane mikrolampki - Poradnik kupującego

W lampki tego typu powinien być wyposażony każdy rower (jeżeli nie posiada innego oświetlenia) i nie ma znaczenia, czy jesteś zaawansowanym szosowcem, „crosiarzem” XC, triathlonistą, gravelowcem, endurowcem czy rowerzystą miejskim.

Czytaj więcej