Autor: Miłosz Kędracki

Po dziesięciu latach bez bocznych kółek wyrobił (1981 r.) kartę rowerową. Obrona pracy mgr „Historia MTB w zarysie”, AWF Warszawa (1995 r.). Rusza bikeBoard (1996 r.), kilkadziesiąt maratonów i ukończony (2004 r.) Cape Epic pozostawił trwałą bliznę - odtąd unika szutrowania, Transcarpatię pokonał (2006 r.) tandemem, nirwanę poczuł na BC Bike Race (2012 r.). Najlepiej czuje się na szlakach Pilska, Pięciu Kopców i Romanki (zawsze).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Oakley Prizm

Oakley twierdzi, że dostrajając poszczególne długości fal światła i optymalizując kontrast, soczewki Prizm ujawniają szczegóły, które zostałyby przeoczone gołym okiem. Deklaruje, że Prizm wyostrza widzenie, aby ujawnić niuanse pozwalające sportowcom dostrzec szczegóły wcześniej, szybciej i dokładniej. Odważne stwierdzenie!

Czytaj więcej

Bosch Performance Line SX

Europa, 2020 rok. Moda na jak najsilniejsze jednostki wspomagające panuje w najlepsze. Niemieccy producenci prześcigają się w coraz większej mocy i pojemności akumulatorów. Ciężar? Tym się tutaj nikt nie przejmuje. Czyżby? Tymczasem harcownicy z Morgan Hill pokazują najlżejszy ówcześnie rower z elektrycznym wspomaganiem. Obwieszony biżuterią waży 16,9 kg.

Czytaj więcej

Małopolska Joy Ride 2023

Nie będę ściemniał, że nic, tylko „zbijałem piątki”, bo ja zazwyczaj mówię „dzień dobry”. Znam ten żargon, ale się nim „nie jaram”. Mówiąc i zachowując się jak młodzież, łatwo wyjść na śmiesznego dziadka, który po pięćdziesiątce udaje dzieciaka. Ja ten event oglądałem z perspektywy rodzica wchodzących w dorosłość dzieci. I tak go chcę opisać.

Czytaj więcej

Trans misja - SRAM GX Eagle Transmission

Pojawienie się GX Eagle Transmission nie było zaskoczeniem, bo niezbędna była tania wersja osprzętu w tej technologii. To jest sarkazm.

Czytaj więcej

Thule Epos

Cena: 4999 / 5499 zł (na 2 lub 3 rowery)
Masa: 17,3 / 22,7 kg
Thule, www.thule.com

Czytaj więcej

Nové Město na Moravě #1 Puchar Świata XCO 2023

W maju Nové Město na Moravě gościło pierwszą edycję Pucharu Świata XCO realizowaną w 2023 roku przez całkiem nowego organizatora. Na pewno znacie wyniki elity: Pidcock, Dubau, Schurter i zaskakująca Puck Pieterse, niezniszczalna Prévot startująca w kolejnym teamie i niedawna niespodzianka – Lecomte. Oglądaliście? Za darmo już było. Poniżej opisuję, co można było zobaczyć na żywo. Wspomnę też, co pokazała bardzo liczna kadra, dzięki której Polacy mogli stanąć na starcie i w wielu kategoriach, ponieważ nie mamy w kraju drużyn, które mogą wystawiać zawodników na imprezy tej kategorii przy dorobku punktowym, jakim dysponują. A wiecie dlaczego Pidcock, któremu też brakowało punktów, mógł wystartować? O tym też napisałem.

Czytaj więcej

Cape Epic 2023

Jeśli przed tegorocznym Epikiem miałbym obstawiać, co może być największym utrapieniem uczestników, jednoznacznie stwierdziłbym, że upał. Głęboko bym się mylił.

Czytaj więcej

Bosch SmartSystem w trybie Auto w teście KTM Macina Cross 720

Tryb Auto to nowy, dynamiczny program wspomagania pedałowania. Jest bardziej zaawansowany od znanych trybów dynamicznych, takich jak Tour+ czy eMTB.

Czytaj więcej

Ekoï MTB Enduro Light

Cena: 955 zł
Masa: 691 g (M)
Ekoï, www.ekoi.com

Czytaj więcej

Ass Savers Win Wing Gravel

Cena: 124 g
Masa: 76 g
FHU Poręba, www.bike-rs.pl

Czytaj więcej

Nie bądź jak żaba! Rób przeglądy w zawieszeniu!

W rozmowie z Bartoszem Karmowskim z wrocławskiego 33 Bicycle Studio ustaliłem, po co serwisować zawieszenie, kiedy to robić oraz czy wszystko trzeba zlecać profesjonalistom. Przy okazji się dowiedziałem, co robią mechanicy zimą, jak można nauczyć się obsługi amortyzacji oraz że szkolenie dla mechaników jest tańsze niż przegląd w renomowanym serwisie Rozmawiał: Miłosz Kędracki

Czytaj więcej