Coros Vertix 2 Apex Pro Pace 2

Ekwipunek

O firmie Coros mogliśmy pierwszy raz usłyszeć w roku 2016 przy okazji projektu typu kickstarter ich kasku Linx. Był on na tyle innowacyjny, że umożliwiał bezpieczne prowadzenie rozmów podczas jazdy, a także słuchanie muzyki oraz komend nawigacyjnych dzięki przewodnictwu kostnemu.

Ich pierwszy zegarek – Pace – miał premierę w roku 2018, a od tego czasu kolekcja była systematycznie powiększana o nowe modele. My przetestowaliśmy trzy zegarki z aktualnej oferty, reprezentujące różne półki cenowe – flagowego Vertix 2 oraz tańsze modele Apex Pro i Pace 2.

Budowa i obsługa

Vertix 2 jest zegarkiem dużym i dość ciężkim (89 g), bo ma obudowę wykonaną ze stopu tytanu z powłoką PVD z tytanowym pierścieniem (Grade 5) oraz szafirowe szkło z powłoką DLC (Diamond Like Carbon). Co sprawia, że wygląda jak drogi szwajcarski zegarek, a zarazem czyni to z niego przedmiot nieomal niezniszczalny, a na pewno kompana do najtrudniejszych wyzwań. Cechą wyróżniającą wszystkie zegarki Coros, w tym model Vertix 2, jest obsługa menu za pomocą specjalnego pokrętła cyfrowego – obracając nim, zmieniamy funkcje, a wciskając, wybieramy je. Rozwiązanie jest pomysłowe i bardzo intuicyjne, dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu, ale tak naprawdę swoje zalety pokazuje w czasie uprawiania sport...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy