Dział: Ekwipunek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

ProX Ran Set

Cena: 189 zł – zestaw
Masa: Ran – 135 g (bez uchwytu);
Bootes – 29 g
Aljot, www.aljot.pl

Czytaj więcej

Udog Distanza Ash Grey

Cena: 785 zł
Masa: 332 g (½ pary, rozm. 41)
FHU Poręba, www.porebarowery.pl

Czytaj więcej

Oakley Prizm

Oakley twierdzi, że dostrajając poszczególne długości fal światła i optymalizując kontrast, soczewki Prizm ujawniają szczegóły, które zostałyby przeoczone gołym okiem. Deklaruje, że Prizm wyostrza widzenie, aby ujawnić niuanse pozwalające sportowcom dostrzec szczegóły wcześniej, szybciej i dokładniej. Odważne stwierdzenie!

Czytaj więcej

Posedla Joyseat

Posedla to czeski start-up, który w 2020 roku założyło dwóch entuzjastów kolarstwa – Martin Řípa i Jiři Dužár. Ich marzeniem było rozwiązanie jednego z największych problemów kolarzy, jakim jest dobór siodła nie poprzez żmudny proces fittingu oraz testowania kolejnych modeli, ale dzięki wykorzystaniu nowych możliwości, jakie daje technologia druku 3D.
Cena: 490 euro
Masa: 192 g (dla opisanej wersji)
Długość: 262 mm
Szerokość: 136 mm (dla opisanej wersji)
Posedla, www.posedla.com

Czytaj więcej

Siodła drukowane 3D

Ich historia zaczęła się całkiem niedawno, w drugiej połowie 2019 roku, kiedy to najpierw Specialized, a chwilę później także Fi’zi:k ogłosiły wprowadzenie do swoich kolekcji siodeł wykorzystujących nową technologię. Zdaniem projektantów Specialized tradycyjna pianka wykorzystywana powszechnie jako wypełnienie siodeł osiągnęła kres swoich możliwości i aby nadal zwiększać ergonomię siodeł, konieczne było wprowadzenie zupełnie nowych rozwiązań.

Czytaj więcej

Nie (takie) zwykłe bidony

Duża pojemność na długie dystanse, izolacja termiczna przydatna zarówno w upalne, jak i zimne dni, specjalne materiały zapobiegające rozkwitowi bakterii i „absorpcji” przez materiał zapachów i smaków, a może dodatkowa osłona ustnika, aby nie „gryźć ziemi” za każdym razem, gdy chcesz się napić. Wbrew pozorom liczba niestandardowych rozwiązań, jakie można znaleźć w bidonach, jest spora. Warto o nich wiedzieć i dobrać takie, by bidon był nam jak najbardziej przyjazny, bo wtedy będziemy po niego sięgali chętnie, a wiadomo, że „kto nie pije, ten nie jedzie”. Poniżej prezentujemy kilka (nie)zwykłych modeli dostępnych w sklepach, jednak nowe rozwiązania są cały czas tworzone – a jedno z nich pokazane przez Camelbaka na tegorocznym Eurobike'u możecie przeczytać na str. 14.

Czytaj więcej

Thule Approach

Cena: 14 999 zł
Masa: 58 kg
Wymiary: otwarty – 240×143×102 cm, złożony – 124×143×28 cm
Thule, www.thule.com

Czytaj więcej

Bosch Performance Line SX

Europa, 2020 rok. Moda na jak najsilniejsze jednostki wspomagające panuje w najlepsze. Niemieccy producenci prześcigają się w coraz większej mocy i pojemności akumulatorów. Ciężar? Tym się tutaj nikt nie przejmuje. Czyżby? Tymczasem harcownicy z Morgan Hill pokazują najlżejszy ówcześnie rower z elektrycznym wspomaganiem. Obwieszony biżuterią waży 16,9 kg.

Czytaj więcej

DMR V-Twin

Cena: 679 zł
Masa: 546 g (zestaw)
Power-Bike, www.power-bikes.pl

Czytaj więcej

Ekoï MTB

Cena: 299 zł; Masa: 127 g
Ekoï, www.ekoi.com

Czytaj więcej

Trans misja - SRAM GX Eagle Transmission

Pojawienie się GX Eagle Transmission nie było zaskoczeniem, bo niezbędna była tania wersja osprzętu w tej technologii. To jest sarkazm.

Czytaj więcej