W sierpniowym wydaniu czasopisma bikeBoard piszemy o diecie wegetariańskiej w kolarstwie. Z roku na rok ta forma odżywiania zyskuje coraz większą popularność. Polacy jedzą mniej mięsa, a sprzedaż jego zamienników wzrosła w roku 2021 o 103%. W 2021 roku według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej i Państwowego Instytutu Badawczego przeciętna osoba w Polsce zjadła 73,5 kg mięsa, tj. o 0,5 kg mniej niż w roku 2020. Dieta wegetariańska obecna jest także w świecie sportu, a wśród najlepszych zawodniczek i zawodników nie brakuje roślinożerców. Jadący przez większość etapów tegorocznego Tour de France w koszulce najlepszego górala Simon Geschke na co dzień unika wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Przeglądając internet, można natrafić na informacje o ograniczeniu spożycia mięsa lub całkowitym wykluczeniu go z diety przez m.in. Marka Cavendisha czy Chrisa Froome’a. Zwolennikami diety roślinnej są też tacy światowej klasy kolarze jak Adam Hansen czy David Zabriskie. Jaki wpływ ma wegetarianizm na nasze zdrowie i wydolność? Zapraszamy do lektury!
DAMSKIE MAJTKI NA ROWER
Nie zawsze na rower wsiada się w lycrze i „obciślakach”. Czasem na rowerze jeździ się „w cywilu” – w dżinsach czy nawet sukience, gdyż rower to nie zawsze sport, to czasem rekreacja czy żmudne dojazdy, które wcale nie trwają krótko.
BIDON, JAKI JEST, KAŻDY WIDZI
Wydawałoby się, że nie ma nic bardziej trywialnego niż bidon. Mocowana na rowerze butelka do przewożenia płynu. Otóż albo czasy się zmieniły, albo problem nawadniania rowerzysty nabrzmiał, bo stał się obszarem poważnych interwencji konstruktorów.