20 cali dla ambitnego „góralicka”

Rowery

Jeżdżenie na rowerze po parku jest fajne, ale jeżdżenie po górach jest fajniejsze. Nie ma co ukrywać, że na trudniejsze ścieżki potrzebny jest również poważniejszy sprzęt. Góry, nawet te niewielkie, to wyzwanie dla niejednego dorosłego, a co dopiero dla dziecka. O tym, jak jeździć z dzieckiem po górach, pisaliśmy w zeszłym roku w bB 6/2021. Tym razem mały przegląd rynku rowerów o górskim zacięciu dla małych ambitnych „góralicków”.

Sprzęt na 20-calowych kołach przeważnie przeznaczony jest dla dzieciaków między końcem przedszkola a początkiem podstawówki. Oczywiście dzieciaki w tym wieku mogą różnić się bardzo wzrostem, stąd zawsze trzeba zacząć od pomiaru pociechy, by sprawdzić, czy rower o takich kołach będzie odpowiedni. Każdy producent podaje zakres wzrostu dla swojego modelu.
Ścieżki w górach mogą mieć różny charakter. Od przygotowanych i gładkich singli przez naturalne twarde dukty po wymagające ścieżki z luźnymi kamieniami i poprzecinane korzeniami. Dobre opony to podstawa dobrej przyczepności i amortyzacji. Górskie opony powinny się zaczynać przynajmniej...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy