Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

24 sierpnia 2022

NR 62 (Sierpień 2022)

Damskie majtki na rower

0 142

Nie zawsze na rower wsiada się w lycrze i „obciślakach”. Czasem na rowerze jeździ się „w cywilu” – w dżinsach czy nawet sukience, gdyż rower to nie zawsze sport, to czasem rekreacja czy żmudne dojazdy, które wcale nie trwają krótko.

Każdy, kto choć raz przejechał się w kolarskich spodenkach z wkładką, wie, że to nie odpustowy bajer, tylko poważny ciuch, który pomaga zachować higienę, zapobiega otarciom i odgnieceniom i pozwala na komfortowe pokonywanie wielu kilometrów, znacznie bardziej komfortowe, niż gdyby postawić na zwykłe majtki i szorty. Właściwie, gdy ma się już to doświadczenie, trudno wyobrazić sobie jazdę bez wkładki (zwanej potocznie pampersem). Jak więc to ugryźć, gdy nie chcemy paradować po mieście w lycrze, a jednak chcemy mieć miękko na siedzeniu? Producenci bielizny sportowej wpadli na pomysł, by połączyć technologię z bezszwowych modeli bielizny sportowej z kolarską wkładką, tworząc cieńsze od lycrowych wersje spodenek i majtek. Przetestowaliśmy na sobie, że na krótkich, trwających do trzech godzin przejażdżkach, sprawdzają się stanowczo lepiej niż zwykła bielizna.

Czym różnią się majtki/bokserki z wkładką od klasycznych spodenek kolarskich?

Zwykle są od nich cieńsze i bardziej przewiewne (nawet w części zbudowane z przewiewnej siateczki). Zwykle nie zawierają lycry, są połączeniem włókien poliestrowych, poliamidowych i elastanu. Z zewnątrz mogą przypominać bezszwową bieliznę sportową, w środku jednak kryją wkładkę zbliżoną do tej obecnej w kolarskich spodenkach. Zwykle są również krótsze, by nie wystawały spod szortów, spódniczek czy sukienek. W ekstremalnych przypadkach (tak ja u Brubeck) wyglądają jak klasyczne damskie figi. Najczęściej także mają znacznie niższą talię niż w kolarskich spodenkach, których budowa zakłada ochronę okolicy nerek przed chłodem. Gdyby ubrać kolarskie spodenki pod klasyczną spódnicę, wystawałyby one nad talią przynajmniej 8–10 centymetrów, nie mówiąc o sytuacji, gdy spódnica miałaby opierać się na biodrach. Taka niska talia to z jednej strony cecha pożądana z powodu wymienionego wcześniej, z drugiej strony bardziej zaawansowane kolarki mogą mieć poczucie, że jadą z wiecznie spadającymi spodenkami – trzeba się do tego przyzwyczaić – talia jest po prostu nisko.

Majtki Brubeck z wkładką
Damskie majtki z wkładką rowerową wykonane z cienkiej, oddychającej dzianiny w bezszwowej technologii. Przylegająca do ciała dzianina oraz struktura 3D tworzą kanały powietrzne, które latem poprawiają wentylację, zimą pozwalają lepiej chronić przed chłodem, zatrzymując warstwę powietrza w tkaninie. Konstrukcja oparta na trójwymiarowej siatce kilkakrotnie zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci ze skóry. Miękka dzianina nie krępuje ruchów i chroni przed otarciami.
Wkładka wykonana jest z cienkiej pianki o wysokiej gęstości opartej na strukturze otwartych komórek, które amortyzują uderzenia i neutralizują wstrząsy. Została wyprofilowana z uwzględnieniem kobiecych szczegółów anatomicznych. Dzianina, którą jest pokryta, ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne, cena: 112 zł.
 


Bokserki Brubeck z wkładką
Wykonane z najdelikatniejszej dzianiny z oferty Brubeck o dwuwarstwowej strukturze wykonanej w technologii 3D. Technologia 3D przypominająca kształtem plaster miodu oparta jest na budowie trójwymiarowej siatki przestrzennej. Jej najważniejszym zadaniem jest sprawne odprowadzenie wytworzonej wilgoci na powierzchnię bielizny. Struktura siatki pozwala również na maksymalną wentylację i odprowadzenie nagrzanego powietrza na zewnątrz. Wykonane w bezszwowej technologii zabezpieczają przed otarciami, odparzeniami i podrażnieniami. Piankowa wkładka tłumi wstrząsy i wibracje. Dzięki dokładnemu wyprofilowaniu wkładki i jej niewielkiej g...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy