SPECIALIZED Diverge Carbon Expert

Rowery

4 czerwca 2022 r., Emporia w stanie Kansas. Miasteczko znane z tego, że urodził się tam Ronald Lee Ermey – amerykański aktor i żołnierz piechoty morskiej, ale także z tego, że jest bazą gravelowego klasyka Unbound. Peter Sagan wybiera Cruxa w S-Worksie, ale Ian Boswell, Ali Tetrick i Laurens ten Dam stawiają na Diverge’a.

Wrażenia z jazdy

Ponad miesiąc później, 9 lipca, staję na starcie 1 Beskidzkiego Gravela – czyli 67-kilometrowej rundy ze startem w opuszczonej łemkowskiej osadzie Radocyna i sumie przewyższeń równej 1500 metrów. Wystarczająco dużo, aby udowodnić, że fenomenalny Słowak się mylił i to Diverge jest lepszym wyborem.
Okres adaptacji do właściwości jezdnych za sprawą zbalansowanej geometrii przebiega nadspodziewanie szybko. Specialized, mimo że całkiem dobrze kamufluje obecność Future Shocka, ma wyczynowe geny zapisane w DNA. Zawieszony mostek wbrew pozorom nie wygładza nawierzchni niczym żeliwne żelazko naszych babć. Przednie koło dalej przekazuje solidną porcję wiedzy o stopniu erozji kruszywa, po którym się poruszam. Ale zjazdy pokonuję szybciej, bo kierownica nie próbuje wyrwać mi się z rąk. Jedzie pewniej, a to proporcjonalnie przekłada się na rozwijane prędkości, a drętwienie nadgarstków, które zwykle dawało się w...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy