Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kobiece bajki: test rowerów MTB dla każdej dziewczyny

Artykuł | 29 czerwca 2019 |
0 866

POLECAMY

 

Są gusta i guściki. I o nich z zasady się nie dyskutuje. My jednak postanowiłyśmy złamać to święte przykazanie i przetestować sześć kobiecych maszyn a potem trochę o nich podyskutować.

Dlatego test przeprowadziły trzy dziewczyny, o skrajnie różnych rowerowych zainteresowaniach i poziomach zaawansowania. (...)

Dema Tigra 3.0

Cena: 2399 zł

Gdyby Lord Vader była kobietą (ostatecznie wadera to wilczyca), z pewnością jeździłaby na tej smolisto-czarnej maszynie. Tylko dyskretny napis „lady”, umiejscowiony na dolnej rurze, oraz zgrabnie zaprojektowana rama z delikatnie opadającą górną rurą zdradzają niewieście przeznaczenie. A niepokorny wizerunek to dopiero początek...

Giant Tempt 27.5 5

Cena: 1999 zł

Patrząc na stojący przede mną rower, przecieram oczy ze zdumienia. Czy to nowa maszyna Mai Włoszczowskiej? Czarna rama z charakterystycznym fioletowym zdobieniem no i koła 27,5’’. Dopiero odczytując napis na ramie widzę, że to Giant Tempt 27.5 5. O pomyłkę naprawdę nie trudno. Jak zatem spisuje się mistrzowsko wyglądająca wersja dla rowerzystki?

Kellys Vanity 50

Cena: 2099 zł

Vanity fair? czy rower może kojarzyć się z kontrowersyjnym czasopismem o modzie? – myślałam, patrząc na listę modeli do testu. Gdy zobaczyłam Go na żywo, moje wątpliwości co do nazwy zostały całkowicie rozwiane... Barwne upierzenie od razu nasuwa na myśl Targowisko Próżności. Słoneczny pomarańcz igra z intensywnym różem, a cała ta wariacja na eleganckiej, białej ramie Kellysa.

Kross Lea F7

Cena: 2699 zł

Biała rama, biały amor, białe obręcze... Dyskretne, srebrne smugi przyozdabiają rower tu i ówdzie, przywodząc na myśl wyszukaną biżuterię. Ale niech nie zwiedzie Was gustowny wygląd! To maszyna z charakterem dla dziewczyny z charyzmą.
Lea F7 wygląda dość masywnie i takie też sprawia wrażenie podczas jazdy. Niestraszne jej korzenie, kamienie i inne utrudnienia. Brnie do przodu bez wahania.

Romet Jolene 8.0

Cena: 2699 zł

Romet postawił na styl. I nie trzeba być fashionistką, by to zauważyć. Lazurowy błękit ramy bez pretensjonalnego połysku przywodzi na myśl niebo w bezchmurny dzień lub wakacyjne, ciepłe morze. Bia...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy