Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

22 grudnia 2021

Charytatywne 500 km już 5 lutego 2022

0 863

Pamiętacie jeszcze Everesting - wjeżdżamy z pomocą pod egidą Na Osi? W lutym tego roku ekipa pokonała wirtualnie Alpe du Zwift, tak żeby osiągnąć wysokość Mt. Everest, czyli ponad 8848 m przewyższenia podczas jednej jazdy. Wtedy udało się to siedmiu wspaniałym kolarkom i kolarzom w Stajnia Rowerowa i kilkudziesięciu śmiałkom wirtualnie, w swoich domowych jaskiniach wytopu.

 

Celem było wsparcie Funduszu Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, działającego pod skrzydłami Fundacja Ukryte Marzenia oraz nagłośnienie problemu, jakim jest narastająca agresja na polskich drogach. Pomogła w tym masa świetnych ludzi, pasjonatów kolarstwa, którym los ofiar wypadków drogowych nie jest obojętny. Wsparcie przyszło też od wielu firm, które przekazały nagrody na licytacje 

Udało się zebrać naprawdę pokaźną sumę i już wtedy organizatorzy zyskali pewność, że należy to powtórzyć! Choć wszyscy liczyli się z tym, że wyczyn ten będzie trudny do przebicia.

 Jednak po kilku naradach w głowach zrodził się naprawdę piekielny pomysł - a może 500 kilometrów na trenażerach? PIĘĆSET KILOMETRÓW! Zdajecie sobie sprawę jak kosmiczny jest to dystans? To blisko tyle, co z Warszawy do Ustrzyk Górnych, Zgorzelca, Kołobrzegu lub na Hel! No dobra, w lecie i przy świetnej pogodzie jest to do zrobienia, ale w zimie, a do tego na trenażerze?! To będzie rzeź! Jednak to jeszcze nic! Nie uwierzycie, ale do tego szalonego wyzwania udało nam się przekonać w sumie kilkanaście wybitnych kolarek i kolarzy, którzy pokonają ten dystans w ponad 200-metrowej sali treningowej klubu New Age Fitness Białołęka. Tych niesamowitych ludzi i przyjazne sportowcom miejsce poznacie już niedługo, śledźcie koniecznie social media bikeBoard i Na Osi


Jesteśmy pod wrażeniem tego, jakiego akcja nabiera rozpędu, choć dopiero dzisiaj oficjalnie została ogłoszona ogłaszamy. Chyba tym razem tylko cel będzie ten sam - ponownie wesprzemy Fundację Ukryte Marzenia i Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich - bo wszystkiego innego będzie więcej, dalej i dłużej. I będzie jeszcze bardziej ultra! 

 Nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować bez nieocenionej pomocy Zwift Polska oraz Cycleblood

Wsparcie finansowe zapowiada się równie niesamowicie, bo już teraz kilkunastu sponsorów zadeklarowało przekazanie mega wartościowych nagród na licytacje. Na tę chwilę są to:
X-BIONIC
SklepRowerowy.pl
Navitel Poland
Serwis BAJKA
Stylówa.PRO
TRIRENT
ABUS Cycling
Wintertal
AM cycling
Natalia Pazikowska Fotografia
Rudy Project Polska
Catering Pomelo

Nagrody od sponsorów zostaną przekazane na licytację, a są tam prawdziwe perełki. Licytacje będą bardzo emocjonujące! 

Niedługo powstanie wydarzenie na FB, będzie też wirtualna skarbonka na Siepomaga.pl, za której pośrednictwem będzie można wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacja Ukryte Marzenia.

Organizatorzy liczą na Wasze wsparcie i Wasze wielkie serca! Udostępniajcie wiadomości, niech akcja niesie się jak najdalej! 

 

Aktywny udział

Jedna lub jeden z Was może wygrać zaproszenie do New Age Fitness Białołęka na stacjonarną część eventu!

Jak to zrobić?

Już za miesiąc, 22 stycznia odbędzie się Mały Finał naszej serii Ultra Ride’ów, ktore organizujemy wraz z Polska Społeczność Zwift - ZTPL Cycling Club. Będzie to również bardzo długa, bo aż 350-kilometrowa jazda. Taki przedsmak wielkiego finału 

Każdy, kto ukończy tę jazdę, weźmie udział w losowaniu miejsca na Finał Charytatywny, gdzie w towarzystwie gości, wybitnych sportowców, zmierzy się z wielokrotnie pokonywaną trasą Roule Ma Poule, dystansem 500 kilometrów i przewyższeniem 3152 metry! Po naszej stronie jest oczywiście pełne wyposażenie sprzętowe oraz zaplecze żywieniowe i suplementacyjne na czas eventu.

Koniecznie spróbujcie swoich sił.

 

500 km w domu

Szykujcie też swoje trenażery na sobotę 5 lutego i dołączcie do nas podczas Charytatywnego Finału na Zwift. Nieważne czy przejedziecie całość, czy połowę dystansu, czy nawet 50 lub 100 kilometrów.

Po prostu i tym razem bądźcie tam obecni! 

 

Dla kogo idzie wsparcie?

Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich to projekt powstały w ramach Fundacji Ukryte Marzenia. Pomysłodawcą Funduszu jest Tobiasz Jankowski, pasjonat i miłośnik kolarstwa. Założeniem Funduszu jest pomoc osobom, które ucierpiały w wypadkach kolarskich. Z Funduszu mogą skorzystać ofiary oraz bliscy osób, które poniosły szkodę. Celem jest również propagowanie idei bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku na drodze.

 

Przypisy