Autor: Jan Leszczyński

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ekologia na rowerze

Żyjemy w czasach, kiedy zmiany klimatu postępują i nabierają tempa. Coraz częstszy brak śniegu w górach, susze, niebezpieczne orkany i gwałtowne burze, wymieranie wielu gatunków zwierząt – to tylko kilka przykładów tego, jak współczesny przemysł i konsumpcjonizm niszczy naszą planetę. W związku z tym coraz więcej osób stara się myśleć o klimacie, zrównoważonym transporcie i wielu innych aspektach, na które mamy wpływ.

Czytaj więcej

Okulary korekcyjne na rower

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów człowieka, pozwala nie tylko widzieć i poznawać świat, ale także wspomaga koordynację ruchową i umiejętność zachowywania równowagi. W dzisiejszych czasach oczy nie mają łatwego życia: godziny spędzane przed komputerem w pracy, w przerwach wzrok skupiony na ekranie smartfona…

Czytaj więcej

Nie po oczach – prawidłowe ustawienie oświetlenia

Jesień i zima to czas, gdy dni stają się coraz krótsze i – chcąc nie chcąc – przychodzi nam jeździć rowerem po ciemku. Nawet gdy staramy się unikać jazdy po zmierzchu, dni mogą być na tyle ponure i deszczowe, że lepiej nie wyruszać z domu bez oświetlenia. Tak jak ze wszystkim, trzeba się jednak zastanowić, jak zrobić to dobrze. Każdy zna przypadki kierowców, którzy jeżdżą ze źle ustawionymi reflektorami i zamiast świecić na drogę, świecą po drzewach i oczach innych kierowców. W czasach gdy lampki rowerowe stają się coraz mocniejsze i jednocześnie przystępniejsze cenowo, ustawienie ich w taki sposób, żeby nie oślepiać innych uczestników ruchu, jest coraz ważniejsze.

Czytaj więcej

Dziesięć sposobów na uproszczenie życia rowerzysty

Dążenie do ułatwiania sobie życia jest rzeczą naturalną, znaną od zarania ludzkości. Zwłaszcza obecnie wszystko ma być łatwe i przyjemne. O ile w niektórych dziedzinach może trochę z tym przesadzamy, o tyle w kolarstwie jest zgoła inaczej. Jazda na rowerze wiąże się z wieloma przeciwnościami i trudnościami. Nawet najdroższy rower może nam się zepsuć, nawet najlepszy napęd wymaga czyszczenia, nie mówiąc już o tym, jak łatwo dobry rower może paść ofiarą kradzieży. Nie istnieje jedno cudowne rozwiązanie wszystkich tych problemów, jednak jest wiele rzeczy, które mogą ułatwić nam życie.

Czytaj więcej

Mediolan – Alpy – Jelenia Góra… z sakwami!

Pomysł na przejechanie Alp rowerem tkwił w mojej głowie od dawna, a dokładniej od momentu, kiedy wiele lat temu zobaczyłem te góry po raz pierwszy. Oprócz tego, że był to pomysł na wakacje, to miały być one również budżetowe – stąd rower z sakwami.

Czytaj więcej

Jak przygotować się na rowerowe podróże małe i duże Wszechstronny

Zbliża się lato, a więc czas, kiedy coraz więcej osób myśli nie tylko o parogodzinnym wypadzie na rower, ale także kilkudniowych wyprawach czy wielotygodniowej przygodzie w nieznanych zakątkach świata. Jaki wybrać rower, w co się zapakować i jak uniknąć zgromadzenia całej sterty niepotrzebnych rzeczy, których ani razu nie użyjemy? Odpowiedź na to pytanie można by zacząć od nieśmiertelnego: to zależy. No właśnie, zależy.

Czytaj więcej