Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

6 grudnia 2019

Zwift wjeżdża w teren
Nowe programy treningowe MTB i gravel

163

Zwift, globalna internetowa platforma treningowa i wyścigowa dla sportowców, od dziś ma nowe funkcjonalności przeznaczone do treningu MTB i gravel. 

 

 

Opierając się na sukcesie udanego partnerstwa z Absa Cape Epic na początku 2019 roku, Zwift chce jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność treningu halowego dla kolarzy górskich i fanów graveli. Kolarze “offroadowi” stanowią już 10% bazy użytkowników Zwift.

 

„Mamy już silną bazę użytkowników, którzy spędzają większość czasu jeżdżąc w terenie” - mówi Eric Min, dyrektor generalny Zwift i współzałożyciel. „To nie może być całkowita niespodzianka - trening w hali nie jest tylko skutecznym narzędziem treningowym dla rowerzystów szosowych. Jednak ten pierwszy skoordynowany ruch w celu zaspokojenia potrzeb odbiorców jest znaczącym krokiem. Po raz pierwszy będziemy dysponować dedykowanymi planami treningowymi i rowerami w platformie Zwift, które odpowiadają potrzebom kolarzy MTB. ”

 

Rzeczywiście, wydana dzisiaj aktualizacja aplikacji zawiera dwa nowe plany treningowe ułożone w celu zaspokojenia potrzeb jazdy w terenie, w których specyficzne wymagania dotyczące mocy wyjściowej i techniki pedałowania różnią się od wymagań podczas jazdy na szosie. 

 

 

 

Trening gravelowy

Uzupełnieniem jedynego planu treningowego Gravel Grinder jest nowy plan „Pebble Pounder”. Pebble Pounder został zaprojektowany dla planu poziomu podstawowego skierowanego do tych, którzy chcą sprawdzić swoje siły podczas gravelowych eventów. 

 

Trening MTB i CX

Pośredni plan „Dirt Destroyer” został ułożony dla średniozaawansowanego ridera MTB, który ma rozwiniętą bazę wytrzymałościową, ale chce poprawić swoje inne cechy motoryczne ważne w MTB. Trening opiera się na wielokrotnych skokach znacznie powyżej progu, aby zwiększyć wydolność beztlenową i zwiększyć maksymalny moment obrotowy, by lepiej radzić sobie na stromych podjazdach. Drugi, bardziej zaawansowany plan treningowy dla kolarzy przełajowych zostanie wprowadzony na początku 2020 roku.

 

Oprócz nowych planów treningowych Zwift wydało również nową flotę rowerów dostępnych w aplikacji, które można znaleźć i kupić w Drop Shop. Zwifterzy mogą korzystać ze swoich “dropsów” - własnej waluty Zwift, którą można zarobić podczas jazd w aplikacji - aby kupić nowe rowery gravelowe Canyon Grail, Inflite i Cervelo Aspero. Ponadto kolarze MTB mogą wybierać spośród Canyon Lux, Scott Spark i Specialized Epic.

 

Rowery te będą oferować coś więcej niż tylko wygląd. Wszystkie rowery w Zwift mają teraz właściwości jezdne zaprojektowane tak, aby lepiej dopasować je do ich rzeczywistych odpowiedników. Rowery gravelowe są najszybsze na szutrze, umiarkowane na drodze i wolniejsze w terenie. Rowery górskie są oczywiście najszybsze w terenie, wolniej na żwirze i najwolniej na drodze.

 

Dalsze aktualizacje i nowe partnerstwa zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

 

Czym jest Zwift?

Zwift to firma fitness zrodzona z gier. Jesteśmy oddanymi entuzjastami fitnessu, którzy również są doświadczonymi programistami i twórcami gier wideo. Łącząc pasję i głębokie zrozumienie świata fitness, Zwift jest pierwszą firmą, która zastosowała masową technologię gier wieloosobowych, aby zapewnić wrażenia na zewnątrz w pomieszczeniu. Sportowcy z całego świata mogą trenować i rywalizować ze sobą w bogatych, wygenerowanych 3D światach, po prostu podłączając swoje istniejące urządzenia i sprzęt (np. trenażery, mierniki mocy, bieżnie, monitory tętna itp.) Bezprzewodowo za pośrednictwem otwartego standardu ANT+ i BLE, od przyjaznych zawodów, po wyścigi i ustrukturyzowane programy treningowe, Zwift buduje społeczność podobnie myślących sportowców zjednoczonych w dążeniu do lepszych wrażeń z fitnessu społecznego.

 

Przypisy