Zupełnie nowy Canyon Speedmax na tarczach

Rowery

Canyon - producent rowerów z niemieckiej Koblencji wypuszcza właśnie na rynek nową wersję ich roweru triathlonowego Speedmax. 

 

Ten piękciokrotny zwycięzca triathlonowych mistrzostw świata w Kona na Hawajach, teraz, wg informacji producenta, jest jeszcze bardziej aero, jeszcze bardziej postarano się o integrację wyposażenia w postaci sprytnych schowków na jedzenie, picie i narzędzia, osiągając tym samym rower o kosmicznym wyglądzie, który wciąż posiada szeroki zakres możliwości dostosowania go do indywidualnych preferencji i sylwetki. Tym również chwali się producent, a specjalna skrzyna fittingowa dostarczana wraz z rowerem mieści dodatkowe podkładki umożliwiające zmianę wysokości i kątów kokpitu. Nowy Speedmax w rejonie kokpitu ma jednak cały szereg możliwości regulacji: począwszy od wspomnianej wcześniej wysokości i kąta pochylenia przedłużki, po zmianę jej długości, rozstawu chwytów i kąty podłokietników.

 

 

Zestaw fittingowy z kompletem podkładek. 

 

 

 

 

 

Speedmax poprzedniej generacji funkconował na rynku od roku 2015 i przez ten czas zdołał zdobyć szereg ważnych tytułów: 5 tytułów mistrza świata, trzy tutuły mistrza Europy, dwa tytuły mistrza świata w Ironman 70,3 i rekord świata na długim dystansie. 

 

Nowy Speedmax wyposażony w hamulce tarczowe, został zaprojektowany na drodze symulacji komputerowej metodą obliczeniowej dynamiki płynów i "przejechał" tysiące kilometrów w tunelu aerodynamicznym. Pracę nad nim prowadzono przy współudziale specjalistów ze Swiss Side (tych samych, którzy pracowali przy projekcie nowego Canyon Aeroad) - specjalistów od Formuły 1, a pomysły na pewne rowziązania zaczerpnięto z opinii samych zawodników, między innymi Jana Frodeno. 

 

 

 

 

Ceny, jak i wygląd, są kosmiczne, ale Canyon chwali się, że najtańsza i najprostsza wersja czyli Speedmax SL Disc, przy prędkości 45 km/h jest tylko o 2 waty wolniejszy od topowej wersji mistrza świata Jana Frodeno. 

 

Speedmax CF Disc będzie dostępny w cenach od 3 699 do 6 499 euro.

Speedmax CF SLX Disc kosztować będzie od 7 799 do 8 499 euro.

Za Speedmaxa CFR Disc trzeba będzie zapłacić między 9 999 auro a 11 999 euro.

 

 

Canyon Speedmax CF 8 Di2 Disc

 

 

Canyon Speedmax CF 8 Disc

 

 

 

Canyon Speedmax CF 8 eTap

 

 

Canyon Speedmax CF WMN Disc

 

 

Canyon Speedmax CF SLX 8 Di2 Disc

 

 

Canyon Speedmax CF SLX 8 eTap Disc

 

 

Canyon Speedmax CF SLX 8 WMN Disc

 

 

Canyon Speedmax CFR Di2 Disc

 

 

Canyon Speedmax CFR eTap Disc

 

 

 

Więcej informacji na:

 

Przypisy