Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Trek Domane AL3

306

Nazwa modelu kojarzy się z topowym i bardzo ekskluzywnym rowerem na węglowej ramie, słynnej z płynności jazdy po nierównych drogach i amortyzacji siodełka i kierownicy w systemie Isospeed.

Byliśmy nim zafascynowani i dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak spisuje się prostsza i zdecydowanie tańsza wersja oparta na aluminiowej ramie z węglowym widelcem i bez żadnych systemów tłumiących drgania. Co prawda Trek przy opisie widelca używa określenia Isospeed, ale nie ma w nim żadnego mechanizmu do rozpraszania drgań, ma wystarczyć odpowiedni układ włókien. 

Czy w budżetowej konstrukcji Treka został zachowany charakter bolida, którego test opublikowaliśmy w magazynie bikeBoard #3/2017? Pierwsze kilometry po płaskim pokazały, że Domane AL 3 wcale nie jest rowerem dla emeryta. Pozycja jaką zajmuje kolarz nie różni się dużo od tej na wyścigowej Emondzie. Jest na tyle sportowa, że jazda jest bardzo - jak na cenę roweru - efektywna.

 

Wielogodzinne przejażdżki nie spowodują jednak nadmiernego bólu pleców. Nawet 130 km runda dookoła Babiej Góry z przewyższeniem 1700 m nie wzruszyła naszego już dość dojrzałego naczelnego. Stwierdził, że jeśli dla kogoś pozycja będzie zbyt agresywna to po podłożeniu podkładek pod mostek każdemu będzie wygodnie. Rower ma a...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy