Dołącz do czytelników
Brak wyników

Test porównawczy hardtaili za ok. 2500 zł

Artykuł | 26 czerwca 2019 |
0 854

W wydaniu bB #1-2/ 2015 dokonaliśmy porównania rowerów górskich, które można kupić za ok. 2 tys. złotych. Z badań, jakie przeprowadziliśmy wśród polskich sklepów rowerowych wynikło, iż jest to najpopularniejsza półka cenowa na naszym rodzimym rynku. W tym miesiącu składamy na Wasze ręce porównanie rowerów droższych o 500 zł.

POLECAMY

Powód jest prosty - realizując tamten test zorientowaliśmy się, że rowery droższe o 25% mają uwypuklone cechy i charaktery. Spora różnica w cenie stanowi znaczący przeskok klasy, a dla klienta jest istotna zarówno w kategorii finansowej, ale i poważnie przekłada się na właściwości jezdne. Jeśli wahasz się, czy nie wydać więcej niż dwa tysiące, koniecznie przejrzyj niniejszy test. Klienci sięgający po rower z tej półki cenowej często nie zdają sobie sprawy, jak wiele mogą w drugiej dekadzie XXI oczekiwać od roweru! Przedstawiamy realne różnice pomiędzy modelami i ich charakterystyki, pozwalające dokonać prawidłowego wyboru. Pamiętajcie, że choć znajdziecie tu także precyzyjne dane porównawcze potwierdzone w naszym laboratorium, to skala problemu sięga głębiej niż tylko masa czy typ zastosowanej przerzutk.

Przeznaczenie

Zdarza się, że to sprzedawca musi wydobyć od klientów oczywistą wydawałoby się informację – do czego zamierzają używać roweru. To ogromne pole do popisu, zwłaszcza, że rowery tej klasy zaczynają się specjalizować i mogą lepiej niż inne realizować określone sposoby użytkowania. Nie tylko kupujący, ale i sprzedawcy powinni właściwie ocenić potrzeby, zaangażowanie oraz - co może mieć kluczowe znaczenie - perspektywy rozwoju rowerowego przyszłego użytkownika. Największym atutem testowanych tu rowerów jest szerokie spektrum zastosowań. Spora część rowerzystów będzie chciała używać go praktycznie do wszystkiego.

Codzienne dojazdy do pracy, weekendowe wypady za miasto z rodziną, ale wśród prezentowanych modeli znajdą się też takie, dzięki którym można zaliczyć pierwsze starty w maratonach i to na poziomie pozwalającym myśleć o amatorskiej karierze. Określenie przeznaczenia jest niezbędne, ale z drugiej strony nie wolno obawiać się, że decydując s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy