Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Specialized Sequoia Expert

0 20

 

Stalowa Sequoia nawiązuje do nazwy pierwszego modelu pod brandem Specialized. W 1974 r. amerykańskich hipisów opanował szał turystyki rowerowej, niezależności i zew zerwania z kulturą samochodową. Wszyscy szukali kolarki, która mogłaby sprostać rygorom wypraw rowerowych. Chwileczkę.

Poprzednie zdanie napisalibyśmy dopiero w wyspecjalizowanym XXI wieku, wówczas potrzebny był po prostu rower. Do jeżdżenia. 

Mnie przypomina to upalne lato 1985 roku. Czułem się tak samodzielny i niezależny jak nigdy. Wyruszyłem na wakacje do dziadków rowerem. Pokonanie ruchliwą drogą niewyobrażalnego wówczas dystansu 60 km było ostatecznym potwierdzeniem mojej dorosłości. Miałem w końcu szesnaście lat! U dziadków był o fajnie, ale nudno. Na szczęście jeszcze przed wyjazdem dowiedziałem się, że jeden z moich klasowych kolegów też będzie się nudził w Sulejowie. Nawet brak mediów społecznościowych czy telefonu komórkowego nie wykluczył spotkania. Zaproponowałem Adamowi wypad nad Pilicę, powtórzyliśmy to raz czy dwa i było fajnie, a le brakował...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy