Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Specialized Diverge Comp

444

Komfort jazdy zdecydowanie wyróżnia Diverge’a na tle innych graveli. Efekt ten jest zasługą całego systemu, na który składają się zarówno konstrukcja ramy, opony, ale i wbudowane elementy amortyzujące. Po asfaltach kiepskiej jakości rower wprost płynie, a przy jeździe po szutrach czy w terenie nie tylko uprzyjemnia jazdę, ale także znacząco podnosi pewność prowadzenia, co wpływa na wyższe poczucie bezpieczeństwa.

Ukryty w główce ramy amortyzator Future Shock Progressive to jeden z nietypowych elementów w jaki wyposażony jest tylko Diverge.

POLECAMY

 

 

Dociskany „na parkingu” daje mało widowiskowy efekt, bo ma tylko 20 mm ugięcia. Trudno podejrzewać go też o reagowanie na małe nierówności, ale też nie to jest jego zadaniem, bo z tym świetnie radzą sobie opony i rama. Działanie Future Shock jest oczywiste podczas pokonywania większych przeszkód, jak krawężniki w mieście czy korzenie lub kamienie na szlaku. Z dużą przyjemnością zauważamy wówczas, że większość siły uderzenia jaką powinniśmy odczuć na rękach zostaje gdzieś rozproszona. Również sztyca (...)

 

SPECYFIKACJA

Specialized Diverge Comp
cena: 13 499 zł
Specialized Europe B.V. www.specialized.com

Rama: carbon FACT 9r 
Przedni widelec: carbon FACT, carbonowa stożkowa rura sterowa 
Koła: Axis Elite Disc (12...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy