Od redakcji #4/2022

Felieton

Nikt nam marzeń i nadziei nie zabierze, dlatego takie materiały jak artykuł Anny Adamczyk o wyprawie dookoła Annapurny po prostu musiał się w tym numerze znaleźć.

 

 

Mówi o tym, jak rodzi się marzenie i ile trzeba dać od siebie, żeby się spełniło, oraz jakie to satysfakcjonujące. Zwracam na niego uwagę, bo oprócz inspirujących ochów i achów autorka zawarła informacje, które pozwolą taką wyprawę przedsięwziąć. Pewnie niewielu z nas w tej chwili tak daleko planuje swoje wyprawy, jednak mikrowakacje są realne w najbliższej okolicy i wystarczy przytroczyć do roweru przenośny grill i skoczyć ze znajomymi za miasto – jak na naszej okładce. Na takim wiosennym grillu nie wolno przesadzać z niczym, bo koszty późniejszego odchudzania mogą być wielkie, i opowiada o tym zajmujący materiał Natalii Grzebisz. Bez względu na to, czy usmażysz sobie kiełbasę czy tofu, powinieneś zapoznać się z testem wegańskiego produktu do uszczelniania opon, wykonanego z pozostałości poprodukcyjnych oliwy z oliwek! Porównałem jego właściwości do syntetycznego mleczka i zaskakujące wyniki prezentujemy w materiale Effetto Mariposa Cafélatex vs. Végétalex.

 

 

 

Skoro anonsuję już te kwietniowe majówki i mikrowakacje, to jak przekonuje nas Paweł Kisielewski, „zaawansowany gravel” będzie optymalnym środkiem transportu. Są tam insajderskie triki pozwalające ocenić, czy wybrany rower ma odpowiednie przełożenia, właściwą szerokość opon i w ogóle na co zwrócić uwagę, kupując gravelówkę. Natomiast ja, popijając połkniętą żabę, muszę westchnąć, że teleskop w gravelu ma sens. Może nie dla każdego i nie zawsze, jednak są, także na moich szlakach, takie warunki, kiedy swojego wiernego hardtaila można już wyprawić na emeryturę i rozpocząć nowe życie… Teleskop wiele w tej materii zmienia i nasz test pokazuje, co najbardziej.

 

Życząc Wam, żeby każdy wyjazd – i na grilla, i w góry – zawsze dobrze się kończył, odsyłam do setnej strony, gdzie zaczyna się wywiad z Adamem Tyszeckim z Grupy Beskidzkiej GOPR, który opowiada o swojej pracy i tłumaczy, co zrobić, żeby miał jej jak najmniej.

 

Zobacz cały bikeBoard kwiecień 2022

 

Przypisy