MTB Trilogy – 5 dni ścigania w Czechach już na początku lipca

Sport

MTB Trilogy z kategorią UCI S2 to wymagający technicznie i kondycyjnie wyścig etapowy MTB, który zostanie rozegrany w dniach 2-6 lipca 2021 w Sudetach, na pograniczu polsko-czeskim.

 

Baza zawodów, start i meta  prologu i czterech etapów znajdują się w jednym miejscu, w miasteczku Teplice nad Metují. Na dystansie głównym (292 km z ponad 11000 m przewyższenia) ścigać się będzie można w wersji Extreme Race, gdzie liczy się łączny czas pokonania całego dystansu lub Enduro Race, gdzie do pokonania jest ten sam dystans, ale decydujący jest łączny czas pokonania wszystkich odcinków specjalnych (8 na prologu i po 10 technicznych OS-ów na każdym z etapów), reszta dystansu jest traktowana jako dojazdówka. Dla preferujących krótsze dystanse i juniorów przewidziano dwa krótsze warianty (230 km z 7000 m przewyższenia oraz 95 km z 2700 m przewyższenia), do pokonania również w ciągu 5 dni.

 

 

Trasa prologu zostanie wytyczona po ścieżkach w pobliżu Teplic, 10 km z 475 metrów przewyższenia (start interwałowy).

Kolejne etapy będą znacznie dłuższe – po 70-80 km z 2150-2750 m przewyższenia każdego dnia. Podczas pierwszego etapu - The Best of Sudety - zawodnicy pokonają w dużej części trasę legendarnego czeskiego maratonu rowerowego Ralley Sudety.  Dużo stromych podjazdów na zboczach  starych wulkanów i długi na 385 m tunel kolejowy czeka na zawodników na trasie drugiego etapu - Kleine Alpen. Trzeci etap - Vrani hory - poprowadzi rowerzystów aż do granic Karkonoszy, zapewniając wspaniałe widoki, również na najwyższą i kultową dla Czechów Śnieżkę. Ostatni etap - Trutnov Trails – to jazda po naturalnych i sztucznych ścieżkach tej świetnej miejscówki dla bikerów. Szczegółowe informacje i zapisy na www.mtbtrilogy.com

 

  

Przypisy