Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Sikorski Furia

0 20

Rok temu postanowiłem złożyć wyjątkowy rower, na którym będę ścigał się w maratonach. Ale założenie było takie, że bazą będą komponenty wyprodukowane w Polsce przez nasze rodzime marki. Cały czas ewoluuje i zmienia się, a oto jak subiektywnie go oceniam. Dla równowagi publikujemy obiektywnie pozyskane w naszym laboratorium informacje, ale efekt dla mnie jest co najmniej zadowalający.

WRAŻENIA Z JAZDY

Został stworzony by być jak najlepszy w górach, więc w płaskim terenie brakuje mu nieco prędkości, zwłaszcza jeśli większość wyścigu jedzie się w peletonie ze średnią ponad 30 km/h. Przez zastosowanie napędu 1x11 przy takich prędkościach używa się wyłącznie najtwardszego przełożenia i wysokiej kadencji co zmniejsza żywotność kasety. Pozycję ustawiłem niską i umiarkowanie wyciągniętą. Dzięki temu rower jest bardzo efektywny. Na podjazdach jego podstawową zaletą jest dynamika. Rower odjeżdża przy każdym mocniejszym naciśnięciu na pedały. Na długich wzniesieniach sportowa pozycja i bardzo niska masa pozwala na rozwijanie wysokich prędkości i budowanie przewagi nad rywalami. Pomimo płaskiego kąta podsiodłowego nie miałem większego problemu z utrzymaniem optymalnej kadencji. Jedynym problemem jest (...)

 

Kuba Sikorski to prawdziwy pasjonat. Od zawsze w centrum jego zainteresowań były ramy, najpierw aluminiowe, potem z wstawkami węglowymi w rurze podsiodłowej, a następnie w pełni carbonowe. Marka Sikorski Cycl...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy