Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Sikorski Furia

0 681

Rok temu postanowiłem złożyć wyjątkowy rower, na którym będę ścigał się w maratonach. Ale założenie było takie, że bazą będą komponenty wyprodukowane w Polsce przez nasze rodzime marki. Cały czas ewoluuje i zmienia się, a oto jak subiektywnie go oceniam. Dla równowagi publikujemy obiektywnie pozyskane w naszym laboratorium informacje, ale efekt dla mnie jest co najmniej zadowalający.

WRAŻENIA Z JAZDY

Został stworzony by być jak najlepszy w górach, więc w płaskim terenie brakuje mu nieco prędkości, zwłaszcza jeśli większość wyścigu jedzie się w peletonie ze średnią ponad 30 km/h. Przez zastosowanie napędu 1x11 przy takich prędkościach używa się wyłącznie najtwardszego przełożenia i wysokiej kadencji co zmniejsza żywotność kasety. Pozycję ustawiłem niską i umiarkowanie wyciągniętą. Dzięki temu rower jest bardzo efektywny. Na podjazdach jego podstawową zaletą jest dynamika. Rower odjeżdża przy każdym mocniejszym naciśnięciu na pedały. Na długich wzniesieniach sportowa pozycja i bardzo niska masa pozwala na rozwijanie wysokich prędkości i budowanie przewagi nad rywalami. Pomimo płaskiego kąta podsiodłowego nie miałem większego problemu z utrzymaniem optymalnej kadencji. Jedynym problemem jest (...)

POLECAMY

 

Kuba Sikorski to prawdziwy pasjonat. Od zawsze w centrum jego zainteresowań były ramy, najpierw aluminiowe, potem z wstawkami węglowymi w rurze podsiodłowej, a następnie w pełni carbonowe. Marka Sikorski Cycles od zawsze wprowadzała nowoczesne rozwiązania. W 2011 powstał w pełni carbonowy full XC na kołach 29”. Rama wykonana jest z włókien węglowych, a klient może wybrać jeden z czterech rodzajów materiałów: Toray 800, Toray 1000 i T M30/40. Masa oscyluje w granicach 990 do 1140 g. Za firmą nie stoi wielki kapitał finansowy, ale wiedza i ciężka praca kilku osób.

absoluteBLACK ma co prawda siedzibę w Londynie, ale komponenty produkowane są pod Opolem, a następnie jadą do UK do anodowania. Marka założona przez Marcina Golca odniosła ogromny sukces nie tylko na lokalnym rynku, ale doceniły ją takie brandy jak kultowy Tune. Ich korby seryjnie sprzedawane są z zębatkami absoluteBLACK. Ja doceniam ich lekkość, unikalny kształt zębów oraz świetny design.

Komponenty Soul Kozak produkowane są w Świdniku. Założyciel firmy Mariusz Kozak to pasjonat kolarstwa i w przeszłości czynny zawodnik. Cała przygoda zaczęła się od zapr...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy