Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

Scott Scale 930

0 964

Rama Scale 930 jest zaprojektowana dla Nino Schurtera, czyli przygotowano ją pod kątem współczesnych, trudnych tras XC. Dlatego testowany Scale prowadzi się pewniej niż fulle sprzed kilku lat. Na krytyczne sytuacje Scott zostawia spory zapas bezpieczeństwa.

Nie boi się ścianek ani w górę, ani w dół. Prowadzenie przy trawersowaniu korzeni i atakowaniu kamiennych przeszkód, czy nawet polatywaniu pomiędzy hopkami jest wzorowe. Obawialiśmy się o własności tłumiące, bo konkurencyjne konstrukcje miewają znacznie cieńsze sztyce, co zapowiada komfort dzięki lepszej elastyczności. Mimo zastosowania potężnego wspornika 31,6 mm system SDS2 działa. Dół ramy (widełki łańcuchowe) są wzmocnione poprzecznie zachowując wysoką sztywność boczną, podczas gdy rurki podsiodłowe tylnego trójkąta są bardziej elastyczne dzięki czemu rodzi się komfort.

POLECAMY

Koła z obręczami Syncrosa są sztywne i przy szerokości wewnętrznej 25 mm z oponami 2,2” pozwalają jeźdźcom o masie ok. 80-90 kg efektywnie jeździć przy ciśnieniu 1,25 - 1,4 bara. Poczucie pewności, jakie przy tych ciśnieniach dają Maxxisy Ikon w wirażach i na technicznych zjazdach zadziwiło testujących, ponieważ w łagodniejszym terenie są one efektywne i ciche. Co więcej, ponieważ to model Tubeless Ready, dętki można wyjąć i bezkarnie stosować nawet niższe ciśnienia co jeszcze bardziej poprawi trakcję. Znaczący udział w pewnym prowadzeniu przedniego koła Scale 930 ma widelec FOX 32 Float Rhythm niedostępny w wolnej sprzedaży (OEM). Progresja jest dobrana do średnio agresywnej jazdy. Regulacje są łatwe a strojenie spójne z charakterem roweru: ignoruje małe przeszkody – to zadanie dla opon 29”, większe (...)

 

Podkładki są żywcem wyjęte z roweru aero i ładnie komponują się z mostkiem. Masi testerzy przełożyli je na górę i gdyby miał to być ich docelowy rower...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy