Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

Kross Vento 4.0

321

To najwyższa i najlepiej wyposażona szosówka oparta na aluminiowej ramie w kolekcji polskiego producenta. Znacząco różni się od węglowych modeli, choć wszystkie opatrzono wspólną nazwą. Za Vento 4.0 zapłacimy 2000 zł mniej niż za najtańszą carbonową szosówkę Krossa. Różnice geometryczne są jednak dużo ważniejsze.

Wynika z nich dość wysoka pozycja kolarza - główka ramy testowanego Vento jest wyższa o 35 mm w stosunku do węglowej szosówki Krossa. Aluminiowy Vento 4.0 jest też nieco dłuższy – obie cechy bardzo zbliżają go do kategorii endurance. Mimo wszystko pozostaje aerodynamiczny i jadący nie ma wrażenia turystycznego wożenia się. Nawet w płaskim terenie spisuje się bardzo przyzwoicie.

 

Zastosowany napęd 2x10 Tiagra w tej klasie cenowej to rzadkość. W przeszłości testowaliśmy porównywalne cenowo rowery, w których dominowały komponenty Sora, a więc 2x9. Dzięki temu, stopniowanie kasety 11-25 z. pozwala Krossowi na płynną zmianę przełożeń bez utraty rytmu pedałowania. Sprzyja to jeździe (...)

Cały test znajdziecie w bikeBoard 11-12/2017. Możesz też kupić e-wydanie

Poniżej specyfikacja techniczna i więcej zdjęć szczegółów roweru.

SPECYFIKACJA

Kross Vento 4.0
cena: 3999 zł
Kross www.kross.pl

Rama: alumini...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy