Autor: Małgorzata Ostrowska

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wyczerpanie i przetrenowanie

Większość swojego czasu spędzasz na siłowni, stosujesz długie cardio, masz setki przetrenowanych godzin z trenerem, a mimo to efekty nie do końca są takie, jakich oczekiwałeś. Dodatkowo jesteś na diecie redukcyjnej od kilku miesięcy, ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nie widzisz swojej wymarzonej sylwetki. We wszystkim chcesz być najlepszy. Jesteś niezmiernie ambitny, aby osiągnąć swój cel, pracujesz dniami i nocami. Jeśli większość tych problemów dotyczy również Ciebie, zdecydowanie musisz przeczytać niniejszy artykuł!

Czytaj więcej

Nawodnienie oraz rola elektrolitów

Ile powinniśmy pić, kiedy jedziemy na przejażdżkę? Należy zauważyć, że im większa utrata płynów, tym ważniejsze jest posiadanie wystarczającej ilości wody. Podczas jazdy na rowerze o średniej lub większej intensywności twoje ciało nie może wchłonąć wody tak szybko jak ją traci.

Czytaj więcej

Witaminy, minerały i antyoksydanty – czyli zdrowie w pigułce

Żyjemy w czasach, kiedy chcemy zrobić wszystko szybciej, więcej, lepiej, teraz, w tym momencie. Ta niecierpliwość i szybkie tempo powodują, że wiele osób zamiast stosować niskoprzetworzoną dietę, wybiera produkty łatwo dostępne i szybkie do przygotowania, które niestety często są ubogie w witaminy oraz składniki mineralne.

Czytaj więcej

Colostrum w suplementacji sportowca

Znane powiedzenie brzmi, że „sport to zdrowie”. Jednak w przypadku sportu wyczynowego jest to niestety stwierdzenie często nieadekwatne. Aktywność fizyczna na poziomie zawodowym jest przyczyną nie tylko urazów narządu ruchu, ale także licznych problemów ze strony przewodu pokarmowego, zaburzenia pracy układu odpornościowego i szeregu innych problemów zdrowotnych. Konsekwencją tego jest zmniejszenie częstości wykonywanych treningów, co skutkuje nie tylko pogorszeniem kondycji fizycznej, ale i również psychicznej oraz niekorzystnie odbija się na efektach sportowych.

Czytaj więcej

Wyczerpanie i przetrenowanie

Większość swojego czasu spędzasz na rowerze, masz setki przetrenowanych godzin z trenerem, a mimo to efekty nie do końca są takie, jakich oczekiwałeś. Ponadto jesteś na diecie redukcyjnej od kilku miesięcy, ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nie widzisz swojej wymarzonej sylwetki. We wszystkim chcesz być najlepszy. Jesteś niezmiernie ambitny, aby osiągnąć swój cel, pracujesz dniami i nocami. Jeśli większość tych problemów dotyczy również Ciebie, zdecydowanie musisz przeczytać niniejszy artykuł!

Czytaj więcej

BPA a zdrowie

Bisfenol A (znany jako BPA) to syntetyczny związek na bazie węgla, który jest wszechobecny we współczesnym świecie. Znajduje zastosowanie we wszystkim, od plastikowych butelek na wodę i pojemników do przechowywania żywności, po paragony fiskalne i żywność oraz napoje puszkowane.

Czytaj więcej