Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

8 stycznia 2021

Team Cannondale CFR wzbogaca skład

0 579

W nadchodzącym sezonie w Cannondale CFR obok Henrique Avanciniego i Manuela Fumica zobaczymy też dwóch młodych zawodników: byłego mistrza świata juniorów w CX i XC Simona Andreassena z Danii oraz byłego mistrza świata XC oraz mistrza świata e-bike w kategorii U-23 - Alana Hatherly z Republiki Południowej Afryki.
 

 

Obaj zawodnicy osiągnęli wybitne wyniki w zeszłym sezonie, a Simon wygrał swój pierwszy Puchar Świata XCO w kategorii elita. Alan również wylądował na swoim pierwszym w elicie podium Pucharu Świata XCO. W czasie dwóch tygodniach spędzonych razem na małym teamowym obozie, zawodnicy mieli okazję pojeździć wspólnie i nauczyć się lepiej siebie. W tej chwili wszyscy oczekują już pierwszych zawodów. 

 

 

 

 

W sezonie 2021 nacisk zostanie położony na Puchar Świata UCI MTB XC, Mistrzostwa Świata UCI, Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz ABSA Cape Epic w październiku.

 

 

 

Alan Hatherly

„To naprawdę spełnienie moich marzeń, aby nosić kolory Cannondale na nadchodzący sezon i nie tylko. Poziom ekscytacji podczas tej nowej podróży u boku potężnych kolegów jest przeogromny! Nie mogę się doczekać, aż sezon się rozpocznie i zacznę ścigać się na nowej maszynie z kilkoma ważnymi celami na sezon 2021. Jestem przekonany, że będę zdobywać kolejne poziomy i uczyć się w tej ekscytującej przestrzeni”.

 

 

 

Simon Andreassen

„Fakt że dołączam do Cannondale Factory Racing, jest dla mnie zaszczytem i budzi moją ogromną ekscytację. Jeden z tych scenariuszy, w których rzeczywistość bije na łeb najbardziej bujne wyobrażenia. To dla mnie kompletna zmiana gry - zwłaszcza po tym, jak byłem na obozie dla drużyny i zobaczyłem, jak profesjonalnie pracuje zespół i jak dobrze się razem bawimy ”.

 

 

 

 

Przeczytaj również Maszyny XCO 2021

oraz

Cross country w czasach zarazy

 

 

Przypisy