Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

16 października 2020

Eurobike - największe targi rowerowe - odwołane!

342

Covidowe zawirowania, druga fala epidemii i ograniczenia w przemieszczaniu się dotykają też największych. Największe rowerowe targi w Europie - Eurobike w niemieckim Friedrichshafen, po pierwotnym przesunięciu terminu z września na listopad, zostają definitywnie odwołane. 

Specjalna edycja Eurobike 2020 zaplanowana na 24-26 listopada nie odbędzie się. Ponowna ocena kryzysu związanego z koronawirusem zmusiła Messe Friedrichshafen do podjęcia tej decyzji. Organizatorzy pracują w tej chwili nad formatem przeprowadzenia targów na żywo na miejscu w przyszłym roku, by spełnić tym samym wymagania branży. Data i szczegóły zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.
 

POLECAMY

 

 

 

"Na początku maja Messe Friedrichshafen zdecydowało się przesunąć Eurobike 2020 z września na listopad, czyli najpóźniejszego możliwego terminu. „Nasza wszechstronna koncepcja higieny i bezpieczeństwa, a także pozytywna liczba rejestracji na Eurobike Special Edition napawały nas do niedawna optymizmem. Niestety, rozwój sytuacji w ostatnich tygodniach wymagaj weryfikacji planów. Jest bardzo mało prawdopodobne, że warunki podróżowania poprawią się do końca listopada. Dodatkową przeszkodę stanowi również tymczasowy zakaz zakwaterowania. W związku z tym, naszym obowiązkiem jest teraz działać odpowiedzialnie. W tym kontekście i z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się przełożyć spotkanie branży rowerowej na Eurobike we Friedrichshafen na przyszły rok” - tłumaczy Klaus Wellmann, CEO Messe Friedrichshafen.
 

 

 

 

"Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, ograniczenia w podróżowaniu dotyczące krajów spoza Europy zostały ostatnio rozszerzone na coraz większą liczbę krajów europejskich, a także na niektóre regiony w Niemczech. Ponadto wiele firm ogłosiło surowsze wewnętrzne zakazy podróżowania. „Sukces targów Interboot we wrześniu dał nam prawdziwy impuls w dyskusjach wokół Eurobike. Ale teraz ostatecznie nie ma innej alternatywy niż odwołanie imprezy w tym roku. Po tym, jak wielu uczestników zadeklarowało niedawno swoją nieobecność, Eurobike Special Edition 2020 nie może już spełniać swojego zadania polegającego na konfrontacji podaży i popytu”, wyjaśnia szef Eurobike, Stefan Reisinger. „Naszym priorytetem jest teraz wytyczenie kursu na wydarzenie w 2021 roku, aby znaleźć najlepszy możliwy sposób na zbliżenie branży w Friedrichshafen i posunięcie jej naprzód. W odpowiednim czasie ogłosimy szczegóły”.

 

Koszty zakupionych biletów zostaną uczestnikom zwrócone. 

 

 

Więcej informacji na STRONIE EUROBIKE

 

 

 

 

 

Przypisy