Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Przygoda

21 września 2020

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN-59. Zapowiedź

0 412

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” to największa impreza na orientację w Polsce. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią gromadzi ponad 1200 uczestników, a jej baza jest zawsze zlokalizowana w woj. pomorskim. Najbliższy Harpagan odbędzie się w Porzeczu (Gmina Łęczyce) w dniach 16-18 października 2020 r. Będzie to zupełnie nowe miejsce, do którego zawita Rajd.

 

POLECAMY

 

Na czym to polega?

Uczestnicy przemierzają swoje trasy korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Ich charakterystyka jest bardzo zróżnicowana: mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie, dokonywane jest jego potwierdzenie, poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie (chipa można wypożyczyć w Bazie Rajdu). W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik następnie zmierza do mety. Kompas się przyda, ale można sobie poradzić bez niego.

 

 

 

 

Uczestnicy mają do wyboru jedną z 9 przygotowanych przez nas tras : 5 tras pieszych TP100,TP50,TP50nocna ,TP25 oraz zupełnie nową trasę TP25nocna. Na osoby preferujące start na dwóch kółkach czekają 3 trasy rowerowe TR100, TR200, TR50. W swojej ofercie mamy również trasę mieszaną TM150 =  50 km pieszo + 100 km rowerem.

 

 

 

 

Zapisy ruszają już 11 września, a na każdej z tras będą obowiązywać limity uczestników.

 

Wybór Porzecza na miejsce Bazy jest nieprzypadkowy. Staraliśmy się wybrać najatrakcyjniejsze miejsce, które spełni wszystkie nasze jak i uczestników wymagania, a także będzie dostosowane do obecnej sytuacji. Porzecze oferuję bliskość natury ale i dużo okolicznych wzniesień. 

 

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

 

 

 

 

Nowością jest program rajdu, który ze względu na konieczność zmniejszenia natężenia ruchu w bazie imprezy oraz panujące obostrzenia został wydłużony.

Harpaganowe emocje potrwają aż 3 dni! Jako pierwsze, w piątkowy wieczór, z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km,  25 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano – rowerowe 50, 100 i 200 km. A ostatniego dnia w niedzielę pozostałe piesze: 25 oraz 50 km.  Najlepiej o dobrej organizacji świadczy fakt, że na każdej edycji 60-70% to osoby, które już wcześniej brały udział w przynajmniej jednej edycji, których do tej pory odbyło się ponad 50. 

 

Przez cały okres trwania imprezy prowadzimy relację na naszym profilu facebookowym - Harpagan na żywo. 

 

W tej edycji nie odbędą się trasy TP10 oraz TR20.

 

 

 

 

Orientacja jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, bowiem łączy aktywność fizyczną i umysłową, w pięknych okolicznościach przyrody. Każdy znajdzie dystans dla siebie - zgłoś się już dziś! Zapraszamy!

 

Więcej informacji i zapisy


Strona FB wydarzenia


Instagram


Relacja live

 

 

Przypisy