Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Sport

12 marca 2020

Czy koronawirus zagraża Absa Cape Epic

55

Organizatorzy Absa Cape Epic wydali oświadczenie dotyczące bezpieczeństwa imprezy i stanu przygotowań w sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa. Treść tego oświadczenia poniżej:


W momencie, gdy zbliżamy się do dnia wyścigu, chcieliśmy powtórzyć, że zdrowie i dobre samopoczucie naszych zawodników, załogi, wolontariuszy, partnerów, społeczności goszczących i personelu jest dla nas najważniejsze. Jak w przypadku każdej edycji Absa Cape Epic, zespół ciężko pracował nad opracowaniem i udoskonaleniem swoich planów operacyjnych z lokalnymi władzami i agencjami w ciągu ostatniego roku, w tym odpowiednich środków bezpieczeństwa i protokołów, których wymogi zostały podwyższone w ciągu ostatnich kilku tygodni.
 
Podczas gdy Absa Cape Epic co roku wdraża kompleksowy plan bezpieczeństwa na potrzeby tego wydarzenia, dalej bazujemy na tych środkach w oparciu o zalecenia i wytyczne Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) Interdepartmental Mass Gatherings Group, Departament Zdrowia Republiki Południowej Afryki (DOH) ) za pośrednictwem Krajowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NICD) i Western Medical Emergency Medical Services, a także naszego partnera medycznego podczas imprez Mediclinic i naszego dostawcy usług bezpieczeństwa Eyethu Events. Obejmuje to wdrożenie dodatkowych środków bezpieczeństwa podczas imprezy i środków ostrożności, a także edukację i wytyczne dla personelu imprezy i wolontariuszy w miejscach wyścigów, których należy przestrzegać. Te środki bezpieczeństwa promują codzienną praktykę środków higieny zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zarazków.
 
Działania te obejmują między innymi:
- Edukacja całego personelu i wolontariuszy w zakresie metod dystrybucji punktów czerpania wody i gastronomii w wiosce wyścigu, takich jak indywidualnie podawane porcje, używanie przyborów i pozostawianie żywności w opakowaniach, w stosownych przypadkach (np. Batony energetyczne).
- Aktywna komunikacja z uczestnikami, wolontariuszami i personelem imprezy, zwiększająca świadomość i edukację na temat COVID-19, w tym oznakowanie na miejscu.
- Dodatkowe dostawy i stosowanie produktów higienicznych w punktach czerpania wody i wiosce wyścigu, takich jak dezynfekcja rąk, chusteczki higieniczne, środki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe oraz zwiększone procedury czyszczenia i usuwania śmieci.
- Promowanie dystansu społecznego we wszystkich obszarach wioski wyścigu, w tym prezentacji na podium i interakcji kibiców.
- Rutynowa dezynfekcja i czyszczenie często dotykanych powierzchni w miejscach wyścigów, takich jak stacje robocze, obszary dystrybucji produktów, stoły i urządzenia elektroniczne.

 

Na tym etapie Narodowy Departament Zdrowia Republiki Południowej Afryki nie proponuje zmiany ustaleń dotyczących wydarzeń publicznych, dlatego też zgodnie z planem będziemy kontynuować przygotowania do Absa Cape Epic.

 

 

Przypisy