Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

29 października 2021

Częstochowska FabrykaRowerów zmienia adres

0 974

Jeden z najciekawszych sklepów w Polsce zmienia lokal. Jak dowiedzieliśmy się od Wojtka Kluka - właściciela częstochowskiej FabrykiRowerów.com – nie doszacował on aż tak popularności rowerów i swojej firmy zlokalizowany przy ul. Słonimskiego 4. Sklep imitujący słynną czerwoną stodołę z Wisconsin, w jakiej zrodziła się marka Trek, rozwija się i potrzebuje jeszcze więcej przestrzeni.

 

 

 

Obecny sklep FabrykaRowerów jest naprawdę duży, ale jak mówi Kluk: Kilka lat temu myślałem że przejście z 200 metrów na 500 będzie wystarczające. Dziś widzę, że był to organiczny rozwój. Wówczas nie było nas stać na otwarcie sklepu o powierzchni 1000 m2 nie tylko ze względu na kasę ale i organizację. Na ul. Łódzkiej startowaliśmy przecież od 113 m2, następnie dochodziły kolejne metry kwadratowe i ostatecznie osiągnęliśmy 200 m2. Ale z czasem okazało się to za mało. Przejście do 500 m2 było dobrym krokiem. Ale przyrastały niewidoczne z punktu widzenia klienta magazyny, montownia, biura i kolejni pracownicy na home office. Rynek drastycznie się zmienia, a my nabywamy zupełnie nowe doświadczenia każdego dnia i jesteśmy nastawieni na rozwój.

 

 

 

 

Jak się okazuje 70% klientów Fabryki przyjeżdża spoza Częstochowy.  Kluk powiedział nam: Potrzebowaliśmy miejsca, gdzie cała nasza firma będzie w jednym miejscu i które jest łatwo osiągalne i znajome nawet okazjonalnym przyjezdnym. Wybrałem więc lokalizację przy Drogowców 12. Przy tym wielkim węźle na trasie DK1 obok dwóch McDonald’sów i KFC. Wszyscy przejeżdżający przez Częstochowę mijają je i znają bardzo dobrze. To właśnie tutaj rozbudował się kompleks sportowy Scout z hotelem, restauracją, squashem, siłownią, ścianką wspinaczkową, kortami, ale i spinningiem. W nowej lokalizacji powstanie też pub sportowy Fabrykarowerów.com  z kręgielnią, bilardem i innymi atrakcjami związanymi ze sportem. Mamy tu bardzo duże możliwości rozwoju i stawiamy na bardzo dobrą ekspozycję i dużo usług.

 

 

 

 

Obecnie na 320 m2 powierzchni sklepowej prezentujemy 113 rowerów, natomiast w nowym sklepie przewidzieliśmy wystawę na 220 rowerów, gdzie do dyspozycji będziemy mieć aż 1290 m2. Dotychczasowe cztery stanowiska serwisowe oraz dodatkowe sześć w montowni nie były w stanie sprostać potrzebom rynku. Doszliśmy do takiego momentu, w którym byliśmy zmuszeni odmawiać napraw rowerów niekupionych u nas, bo zwyczajnie nie mieliśmy mocy przerobowych. Nasza renoma i organizacja pracy są doceniane i dlatego chcemy poszerzyć usługi na wszystkich zainteresowanych, a nie tylko klientów Treka. 

 

Wszyscy wiemy, że sprzedaż rowerów zmieniła się w pandemii, a rynek wciąż ewoluuje. Kluk tłumaczy, że obecnie nie można pozwolić sobie na zamawianie rowerów w miarę potrzeb. Dziś potrzeby trzeba wyprzedzać, dlatego bez planowania, dużego i sowicie zaopatrzonego magazynu nie da się zaspokoić potrzeb klientów, którzy nie chcą celebrować zakupów wielokrotnymi wizytami. Nowoczesny klient wie, czego chce. Przychodzi do sklepu, żeby się przymierzyć, kupić i wyjechać stąd swoim upragnionym rowerem. Najlepiej tego samego dnia!

 

Tak więc oprócz dużego magazynu zlokalizowanego na miejscu i dwunastostanowiskowego serwisu rowerowego, nowa siedziba będzie mieć wydzieloną dodatkową „montownię rowerów” z sześcioma niezależnymi stanowiskami. Lata doświadczeń pokazały, że klienci chcą przebywać w efektownym showroomie , ale niekoniecznie chcą oglądać magazyny. U nas będzie więc można - oprócz efektownej ekspozycji - obejrzeć kilka galerii sztuki nowoczesnej, związanych z branżą oraz eksponaty zgromadzone w powstającym właśnie muzeum Treka. - powiedział nam właściciel FabrykiRowerów.

W ofercie będzie oczywiście Trek i Bontrager, a także nowość: miejska Electra i Thule. Natomiast marki które już tu są, jak m.in. Assos, Garmin, Wahoo, Rudy Project, Pirelli itd. otwierają w tym miejscu swoje pierwsze w Polsce showroomy! Główny nacisk kładziemy jednak na usługi i akcesoria - konkluduje Wojtek Kluk.

 

 

 

 

Do 23 grudnia FabrykaRowerów pracuje w obecnym miejscu, natomiast otwarcie nowej FabrykiRowerów odbędzie się 15 stycznia 2022 o godzinie 10.00. Imprezę uświetnią swą obecnością ambasadorzy, ludzie znani z telewizji i radia, jak również wiele postaci z lokalnego środowiska sportowego, m.in. Maria i Marcin Prokop, Michał Kempa, Irek Bieleninik, Tomasz Jaroński, Zenon Jaskuła, Adam Probosz, Darek Baranowski i Przemysław Niemiec.

 

 

Przypisy