Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

B'TWIN Triban 500

0 610

To jedna z najtańszych szosówek na rynku. Pozycja jest stosunkowo wysoka i wyciągnięta. To sprawia, że wygodnie pokonuje się na nim długie dystanse tym bardziej, że gruba kierownica z piankową owijką dodaje komfortu.

Zastosowany napęd Microshift działa nadspodziewanie dobrze, zmiana biegów może nie jest bardzo szybka, ale za to precyzyjna. Klamkomanetki pracują inaczej niż najbardziej popularne odpowiedniki Shimano. Dźwignia najbliżej kierownicy zmienia bieg na większe koronki, natomiast duży przycisk zrzuca łańcuch na mniejsze zębatki. Ergonomia rozwiązania jest bardzo dobra i mylić się może tylko użytkownikom Shimano. 

POLECAMY

 

Napęd ma 3-rzędową korbę i kasetę 8-rzędową o zakresie 12-25 z. co sprawia, że zmiana biegów nie powoduje utraty rytmu pedałowania. Jednak zakres kasety jest niewielki, dlatego koniecznie trzeba wykorzystywać pozostałe zębatki suportu. Generuje to opóźnienia, jednak przy inteligentnym korzystaniu z obu przerzutek nie wywołuje innych negatywnych skutków. Rowerem podjeżdża się wygodnie, głównie ze względu na nieco wyższą pozycję, ale również dobrze dobrana geometria sprawia, że jazda po wzniesieniach nie jest katorgą. Rower waży ponad 10,5 kg i nie ma co liczyć na sportową dynamikę, ponieważ w samych oponach wozimy kilogram. W tej klasie rowerów to standard, więc (...)

Cały test znajdziecie w bikeBoard 8/2018 (gdzie kupić). Możesz też kupić e-wydanie.

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy