Velomapa - rowerowa mapa Polski

Porady Otwarty dostęp

Z ogromną przyjemnością informujemy, że podjęliśmy współpracę z twórcami projektu Velomapa.pl

 

Na Velomapie znajdziecie oficjalne szlaki rowerowe, z opisami, zdjęciami, rekomendacjami i możliwością pobrania plików gpx.

 

 

 

Na Velomapie odszukacie także lokalizacje popularnych wyścigów, informacje o nich, a także ich trasy, które można ściągnąć na urządzenie GPS i śmignąć jak po sznurku w czasie wakacji.

 

Trasy gravelowych wyścigów ultra odszukacie TU 

 

Powstaje także lista szosowych podjazdów w Polsce i okolicach.

 

My wrzuciliśmy już trochę naszych fot, na przykład do Obwodowej Trasy Rowerowej w Rudzie Śląskiej 

 

A w naszych materiałach będziemy Wam podrzucać linki do Velomapy, a w Velomapie znajdziecie też nasze rekomendacje i relacje z przejazdów.

 

Korzystajcie! I kupcie im kawę!

 

 

Velomapa powstała w celu zaprezentowania szlaków i wydarzeń rowerowych w prosty i przejrzysty sposób na zbiorczych, interaktywnych mapach. Dzięki temu możemy znaleźć inspiracje i zaplanować rowerowe przygody. W internecie jest wiele informacji o szlakach jednak są one rozproszone w różnych miejscach. Dodatkowo często opisy szlaków nie zawierają interaktywnej mapy ani śladów GPX do pobrania.

 

Głównym celem Velomapy jest stworzenie interaktywnego katalogu wszystkich szlaków i imprez rowerowych w Polsce. Ostatecznym celem jest stworzenie pełnej listy, w której będą one opisane, będą zawierały przydatne informacje oraz zdjęcia. Do każdego szlaku jest dostępny plik GPX, który można wgrać do swojej nawigacji. Oprócz dodawania nowych szlaków i zawodów cały czas rozbudowywane są funkcje, ostatnio: dodawanie poszczególnych zawodów do swoich list oraz możliwość dodawania zdjęć przez wszystkich użytkoników.

 

Pojedynczy zespół nie jest w stanie tego samemu dokonać. Szczególnie tak mały jak zespół Velomapy, dlatego przy realizacji wyżej wymienionych celów konieczna jest współpraca społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów. Już teraz wiele rowerzystów z całej Polski pomaga rozbudowywać i aktualizować informacje dostępne na Velomapie. 

 

Velomapę znajdziecie na Facebooku i Instagramie

 

Projekt jest tworzony przy wsparciu wielu różnych osób jednak głównym pomysłodawcą i twórcą jest Kacper Goliński

 

O autorze

Mieszka w Gdańsku i na co dzień pracuje jako programista. Przygodę z rowerami zaczął już dobre kilka lat temu, pod koniec studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Jego najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy.

 

 

Przypisy