Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

12 marca 2020

UDANY BIKE TRADE SHOW W GDAŃSKU

99

Tegoroczny BIKE TRADE SHOW, inaugurujący sezon rowerowy, przeszedł do historii jako jedna z najważniejszych imprez rowerowych odbywających się w naszym kraju. BIKE TRADE SHOW to wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i amatorom w każdym wieku. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 przedstawicieli branży rowerowej  zarówno z Polski, jak i Europy.

 

Podczas dwudniowego wydarzenia przeszło 100 rowerów testowych,  na specjalnych torach (MTB, e-mobility, dziecięcy) przejechało ponad 1000 kilometrów.

 

 

 

 

Jednak BIKE TRADE SHOW to nie tylko targi i testy rowerów.

Nie sposób pominąć faktu, że 10%  dochodu ze sprzedaży biletów będzie przekazana na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa pana Ryszarda Szurkowskiego, a organizator – Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zdecydowały również o dołożeniu kolejnych 10%, które pomogą Mistrzowi w powrocie do zdrowia. Jak zwykł mawiać Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz:  „Gdańsk dzieli się dobrem”

 

 

 

 

Organizatorzy na wydarzenie w AMBEREXPO zaprosili plejadę gwiazd polskiego kolarstwa: Tadeusza Mytnika, Lecha Piaseckiego, Henryka Charuckiego czy najstarszego czynnego pomorskiego zawodnika Gerarda Patoka. Ikony kolarstwa uczestniczyły w licznych spotkaniach i debatach, podczas których  Tadeusz Mytnik został okrzyknięty najlepszym stand up’erem wśród kolarzy. Strzałem w 10 okazały się debaty „Kolarstwo wczoraj i dziś” oraz spotkanie zatytułowane „Ryszard Szurkowski – legenda polskiego kolarstwa” .

 

 

 


Na scenie głównej można było posłuchać również wielokrotnego mistrza świata w bikejoringu - Igora Tracza, który  opowiadał o magicznym tandemie człowieka z psem, twórcę rowerów dla światowych gwiazd – Adama Zdanowicza  udowodniającego, że rowerem z lodu, można jeździć, a  słynny rowerowy podróżnik o jednej nodze - Rafał Gręźlikowski  przybliżył tajemnice i legendy polskich i europejskich ruin i zamków.

 

 

 

 

W strefie ekspertów zwiedzający mogli wysłuchać  wielu ciekawych wykładów na temat dietetyki sportowej, fizjoterapii i dbania o mięśnie, bikepackingu, aspektów technicznych, treningu kolarskiego. A wykładowcami byli najlepsi fachowcy w swoich dziedzinach.

 

 

 

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ekstremalne pokazy trialu rowerowego z udziałem sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa -  Krystiana Herby, czołowego zawodnika światowego MTB Stuntu - Kamila Kobędzowskiego oraz pokazy na nieco mniejszych kółkach – grupy ROLL4ALL.

 

 

 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o strefie dla  aktywnych: Lang Team przygotował wirtualną rywalizację GP Wyścig Narodów z korespondencyjną rywalizacją z ikoną polskiego kolarstwa – Czesławem LangiemDecathlon zorganizował zawody na trenażerach – VAN RYSEL INDOOR CYCLING CUP, a Calypso Fitness trzygodzinny maraton spinningowy – CALYPSO POWER BIKE.

 

W licznych konkursach przeprowadzanych na scenie, uczestnicy walczyli o  nagrody ufundowane przez wystawców - od okularów sportowych, przez stroje kolarskie po markowe rowery.

Uwagę zwiedzających przykuwały wystawy: rowerów zabytkowych, rowerów nietypowych oraz wernisaż rzeźb Adama Zdanowicza inspirowanych cyklizmem „O.BŁĘDNE KOŁA
 

 

 

 

Bardzo ciekawym elementem wydarzenia okazał się imponujący mural, który powstający na żywo podczas dwóch dni stworzył  znany toruński artysta Andrzeja Poprostu


Wśród najmłodszych uczestników i ich rodzicach największe emocje wzbudziły zawody rowerowe dla dzieci Strider Racers. Powstało również miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy czy rowerowe przedszkole, w którym goście BIKE TRADE SHOW mieli możliwość pozostawienia swoich pociech i swobodnego zapoznania się z oferta targową.

 

 

 

 

Zadbano również o bezpieczeństwo sprzętu: na specjalnie przygotowanym, dozorowanym parkingu rowerowym, można było bezpiecznie pozostawić swoje rowery pod okiem monitoringu i patrolu targowej ochrony.
 

 

 

 

Tegoroczny sukces BIKE TRADE SHOW  bardzo dobrze rokuje na rozwój podczas kolejnych edycji. 

 

 

Przypisy