Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

Szosówki szybkie i wygodne

0 858

Od ładnych paru lat obserwujemy zwrot w myśleniu o rowerach szosowych. Zarówno projektanci jak i sami zawodnicy doszli do wniosku, że efektywność nie wyklucza wygody a jazda na rowerze szosowym nie musi boleć, wręcz przeciwnie, może być przyjemnością. Dzisiaj możemy prezentować rowery nie tylko szybkie, ale też wygodne.

 

W naszym tytule zabrakło jeszcze określenia „budżetowe”, którym także można opisać rowery z tej prezentacji. Jest to oczywiści pojęcie względne, jednak w przypadku rowerów szosowych, poziom 3500 zł to praktycznie dół kolekcji. 

Można napisać, że przeznaczeniem rowerów z tego testu jest wprowadzenie nowych użytkowników w świat jazdy szosowej. Mamy na myśli ułatwienie adaptacji do specyficznej pozycji i naukę panowania nad rowerem szosowym. Dzięki nim, nawet po stosunkowo niedługim okresie użytkowania, wyzwania dotychczas pozostające w sferze marzeń, jak na przykład  Rajd wokół Tatr można będzie włączyć do własnego kalendarza startowego. Ten rozgrywany pod koniec sierpnia klasyk nie jest najdłuższym w Polsce, ale na pewno jednym z najbardziej spektakularnych i stanowiących wyzwanie dla każdego szosowca. Aby pokonać trasę liczącą 205 kilometrów z sumą przewyższeń 2500 m, najlepsi potrzebują około 5,5 godziny. Zwykłym śmiertelnikom może to zająć nawet 9 godzin. I zapewniamy Was, że do podjęcia takiego wyzwania rowery z naszej prezentacji są wystarczające, a nawet ze względu na długodystansowy komfort jaki zapewniają, dla wielu użytkowników okażą się lepsze niż wyścigowe maszyny za wielokrotnie większe pieniądze. W tym roku Rajd wokół Tatr startuje 26 sierpnia, więcej o nim przeczytacie w następnym numerze bikeBoardu a już teraz możecie wybrać rower, który wam to umożliwi. 

Rowery, które zgromadziliśmy w teście, zostały przez nas wstępnie wyselekcjonowane nie tylko pod kątem ceny, ale przede wszystkim ze względu na parametry geometrii, które tak naprawdę sprawiają, że rower możemy określić jako „wygodny”. Różnice względem maszyn ściśle wyścigowych w zasadzie koncentrują...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy