Dołącz do czytelników
Brak wyników

bB info rowery , bB info ekwipunek

16 października 2019

NR 35 (Październik 2019)

Szosą, lasem, szutrem…

0 1488

Graveling wziął świat szturmem, ale doskonalenie roweru na takie warunki idzie w wielu kierunkach. Z jednej strony upraszczane są konstrukcje i doskonalona jest technologia materiałowa, co najdobitniej widać w ogumieniu. Z drugiej – pojawiają się stosunkowo skomplikowane rowery wspomagane elektrycznie. Dokąd to wszystko zmierza? Obserwujemy z zaciekawieniem.

SPECIALIZED PATHFINDER

Amerykanie z Morgan Hill zaprezentowali drugą po modelu Sawtooth oponę do gravelingu. Pathfinder charakteryzuje się gładkim paskiem bieżnika na środku opony, mającym na celu zminimalizowanie oporów toczenia. Po bokach znajdują się wypustki o diamentowym kształcie, które odpowiadają za trakcję na szutrach i podczas jazdy w przechyle. Oplot Endurant o gęstości 120 TPI wraz ze wzmocnieniem ścianki Black Belt mają minimalizować ryzyko złapania kapcia podczas jazdy po bardziej wymagających nawierzchniach. Mieszanka bieżnika wykonana jest z Griptonu. Dzięki technologii 2Bliss Ready, czyli butylowym paskom na zwijanej kevlarowej stopce, Pathfinder jest zgodny z systemem bezdętkowym. Pathfinder dostępny będzie w rozmiarach 700x38 (480 g) i 42 (540 g) oraz w rozmiarze 650bx47 (555 g). Dostępna będzie również wersja ze skinwallem, czyli brązowym paskiem bocznym. (MZ)
 


PIRELLI CINTURATO GRAVEL

Nowy model opony łączy w sobie wzór bieżnika z górskiego modelu Scorpion z wydajnością toczenia i niezawodnością opony Cinturato Velo. Konstrukcja opony opiera się na oplocie o gęstości 127 TPI, a dodatkowa warstwa tkaniny nylonowej o wysokiej wytrzymałości zabezpiecza całą powierzchnię opony przed przebiciami i rozcięciami. Zwijana aramidowa stopka jest zgodna z technologią TLR. Mieszanka SpeedGrip, z której wykonany został cały bieżnik, bazuje na tej samych składnikach, co SmartGRIP wykorzystywana w modelach Scorpion MTB. Dzięki temu zachowuje taką samą odporność na uszkodzenia oraz wysoką przyczepność chemiczną (zwaną także przyczepnością mokrą), ale jednocześnie została zmodyfikowana pod kąte...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy