Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

17 stycznia 2022

Strava wprowadza Points of Interest

0 1039

Strava wprowadza nową nakładkę na swoje mapy i sprawia, że Blue Monday nabiera pomarańczowego koloru.

 

To mapa stworzona dla kolarzy, biegaczy i włóczykijów, posiada bowiem oznaczone Points of Interest czyli Punkty Użyteczności Publicznej, tj. sklepy rowerowe, serwisy, kawiarnie, punkty czerpania wody, WC, popularne punkty startu aktywności, itp. Punkty startu aktywności dopasowane są do konkretnych sportów. 

 

 

 

 

Punkty startu zostały stworzone na podstawie popularnych miejsc, z których użytkownicy rozpoczynają swoje biegi, przejażdżki lub spacery, takie jak parkingi lub początki szlaków, i można je znaleźć tylko w serwisie Strava. Algorytm korzysta z danych społecznościowych, aby zobaczyć, które miejsca są najczęściej dodawane przez trenujących i umieszcza najlepsze z nich na mapie. W ten sposób można znaleźć najlepsze miejsca do rozpoczęcia aktywności w okolicy, w której aktualnie się znajdujesz.

 

 

Widok na telefonie. Points of Interest są wyświetlane w zakładce Mapy. 

 

 

Wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć warstwę mapy Points of Interest, ale jedynie subskrybenci Stravy mogą planować trasy w zakładce Maps lub w programie Routebuilder w Internecie. Aby wyznaczyć trasę z jednego z sugerowanych punktów startowych, wystarczy przytrzymać chwilę punkt, a zalecenia dotyczące trasy zostaną dostosowane. Jeśli jesteś w środku aktywności i musisz znaleźć punkt czerpania wody lub łazienkę, po prostu poprowadź swoją trasę do miejsca wyświetlonego na mapie.

 

 

Przypisy