Dołącz do czytelników
Brak wyników

bB info ekwipunek

16 października 2019

NR 35 (Październik 2019)

Sprytne narzędzia

0 972

Małe, lekkie i zaprojektowane z pomysłem, aby dobrze pełnić swoją funkcję. Oto wybór przydatnych gadżetów na sezon 2020.

KNOG FANG

Nóż, otwieracz do butelek, uniwersalny klucz płaski 5, 8, 10, 11, 13 i 14 mm, minilinijka, zestaw bitów imbusowych 4, 5, 6 mm oraz śrubokręt krzyżak umieszczone w gnieździe z magnesem, a do tego dwie osobne, ale dopasowane kształtem do całości łyżki do opon. Zestaw oferowanych funkcji wyraźnie wskazuje, że Fang może być przydatny nie tylko na rowerze, lecz również w życiu codziennym. Tym bardziej że wykonany jest z zaawansowanego tworzywa, dzięki któremu jest lżejszy niż z tytanu, a mocniejszy niż odlew z metalu, jego kształt sprawia zaś, że nie tylko łatwo mieści się w kieszeni, ale także dobrze leży w dłoni i pozwala wykonywać czynności wymagające użycia dużej siły. Cena 150 zł. 
 

 
TOPEAK POWER LEVER

Niemcy postanowili tak skonstruować łyżki do opon, żeby połączone ze sobą utworzyły kleszcze do rozpinania spinki łańcucha. Do środka dodali jeszcze haczyk pomagający łączyć ogniwa, by spinkę założyć. 
 


BIRZMAN TUBELESS TIRE LEVERS

Każdy, kto zmagał się ze ściąganiem z obręczy ciasno spasowanej opony bezdętkowej, powita to narzędzie z radością. Zasada działania jest banalnie prosta, ale narzędzie wydaje się dobrze przemyślane w detalach, a przez to ma szanse być skuteczne. Hak na odchylanym ramieniu zaczepiamy o krawędź opony i ciągniemy do tyłu, korzystając z powstałej dźwigni. Zaczep ramienia z hakiem jest ruchomy, co pozwala dopasować jego długość do różnych objętości opon – od szosowych do MTB. Bardzo istotnym detalem, jaki daje przewagę narzędziu Birzman nad innymi podobnymi, jest to, że jednym końcem możemy oprzeć się o krawędź obręczy podczas ściągania, a to pozwala bezpiecznie działać większą siłą. Specjalne zagłębienie zapobiega ześlizgnięciu się z krawędzi obręczy, a fakt, że narzędzie nie jest zrobione z metalu, ale wytrzymałego tworzywa zabezpiecza przed uszkodzeniem felgi. Narzędzie może pełnić również funkcję długiej, twardej łyżki do podważania nawet najciaśniej osadzonych opon. W zestawie są też dwie mniejsze, szerokie łyżki, specjalnie przystosowane do ściągania opon bezdętkowych. 
 


FABRIC 11 IN 1

Nowością nie jest ani składany zestaw narzędzi, ani kolorystyczny kod ułatwiający rozróżnienie wielkości poszczególnych elementów. Połączenie tych dwóch cech daje jednak nową wartość i skłania do wyróżnienia. Imbusy 1,5; 2; 2,5; 3; 4; 5; 6 i 8, Tx25, krzyżak 1 i płaski 5 pomalowano proszkowo i umieszczono w aluminiowej obudowie. Zestaw wa...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy