Sportful Dolomiti Race

Sport

Formuła zawodów szosowych Gran Fondo w Polsce dopiero raczkuje – do wyboru mamy zaledwie w dwa wyścigi w Poznaniu i Gdyni. W Europie jest to już bardzo dobrze rozwinięta formuła, a na starcie popularnych miejscówek staje każdorazowo kilka tysięcy amatorów, pragnących zmierzyć się z wielkimi przełęczami i przejechać urokliwe miejsca, ponieważ właśnie to jest głównym celem wyścigów Gran Fondo: spędzić przyjemnie czas, ścigać się i pokonywać własne słabości w najpiękniejszych zakątkach Europy.

 

W konwencję tę wpisuje się wyścig Sportful Dolomiti Race, który w przyszłym roku zostanie rozegrany po raz 25. Z tej okazji organizatorzy planują wyścig z wielką pompą. Rozegrany będzie 16 czerwca 2019 r., kiedy większość śniegu na wierzchołkach Dolomitów już stopnieje, a pogoda jest stabilna.

Wpisowe wynosi od 50 do 70 euro w zależności od terminu rejestracji. Miejsce startu nie jest przypadkowe – miasto Feltre położone jest nieopodal siedziby firmy Manifattura Valcismo, która w swoim portfolio ma takie marki jak Sportful (który jest sponsorem tytularnym), Castelli i Karpos. Samo miasto zachwyca piękną starówką z niezwykle klimatycznymi kamienicami i uliczkami, patrząc jednak na altimetr czy panoramę wokół, nic nie zapowiada ekstremalnie dużych trudności czy ba...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy