Dołącz do czytelników
Brak wyników

Singletrails Lechnica

Artykuł | 20 maja 2019 |
0 948

Podobno ktoś gdzieś, ktoś coś od kogoś... Jesienią ubiegłego roku wybrałem się tam po raz pierwszy – kompletnie nieprzygotowany, nawet bez właściwego roweru. Ale kiedy wróciłem do domu od razu zacząłem się pakować na następny wyjazd. A nawet zabrałem aparat. Po powrocie wiedziałem jedno: potencjał jest, widoków nie ma... ale jakby chmury opadły, zanim spadną wszystkie liście...

Eksploracja ta pozwoliła przygotować się do profi sesji zdjęciowej i już, już mieliśmy wsiadać do auta kiedy sprawdziłem okoliczne kamery na stokach i... okazało się że jest już biało. Znowu się spóźniliśmy i trzeba było czekać aż do wiosny. Ale ona wreszcie przyszła.

POLECAMY

 

Za każdym razem kiedy przyjeżdżaliśmy do Lechnicy debiutanci nie mogli się nadziwić, że takie ścieżki zbudowano tuż za granicą, a stali bywalcy nadal cieszyli się jazdą. Aktualnie to dwie pętle. Spica i Griftof. Wiedzcie, że czytając to wydanie właśnie ruszył Gvizd który ma być enduro opcją wykorzystującą podjazd na Griftofa. Jego trudność będzie polegać na znacznie mocniejszym nachyleniu i większych przeszkodach. Ale szykuje się jeszcze niespodzianka.

Mamy tu w okolicy stary nieczynny wyciąg. Chciałbym go wyremontować żeby w weekendy mógł wywozić chętnych na dwie traski zjazdowe. Wiesz gdzie jest Krzyż na Griftofie? – pyta Jozo. A właściwie Jozef Musala, wójt Lechnicy. Odpowiadam, że wiem. No, niedaleko dosłownie sto metrów od niego jest ostatnia podpora wyciągu. Tam będą sie obie zaczynać. Jeszcze w tym roku będzie można po nich jeździć. I szukam finansowania pod remont wyciagu... - mówi Jozo (...)

 

Lechnica Single Trails to obecnie dwie ścieżki. Spica o długości 4 564 m, wymagająca wyjechania na 658 mnpm. W pionie do pokonania jest 120 m ale ścieżka opada potem o 237 m. Druga ze ścieżek nazywa się Griftof i ma 5,4 km. Jej najwyższy punkt leży na wysokości 802 mnpm. i w czasie jej pokony...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy