Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

1 kwietnia 2020

Rychleby potrzebują pomocy. Pomóż

455

To miejsce jest absolutnie bajeczne! Pandemia skutecznie odebrała nam większość naszych przyjemności, wszyscy drżymy o pracę, zdrowie, przyszłość. Rychlebskie ścieżki dla wielu z nas były zawsze na wyciągnięcie ręki - teraz stały się nieosiągalną egzotyką. Dzieli nas granica, której obecnie przekroczyć nam nie wolno, i dzielą nas obostrzenia, do których musimy się stosować. Jak w czasie wojny każdy z nas chce zachować normalność i żywi nadzieję, że wkrótce życie wskoczy na swój dawny tor. Jeśli tylko możecie wrzućcie parę złotych na odbudowę i utrzymanie ścieżek, które zawsze utrzymywały się z naszych datków i pracy ochotników. Poniżej prośba Pavla Hornika - pomysłodawcy i współtwórcy kultowych Rychlebów. 

 

 

 

"Cześć rowerzyści,

już od 10 lat o tej porze roku otwieramy sezon na Rychlebskich Ścieżkach i zawsze od wiosny spotykamy się na szlakach. Rowerzysta potrzebuje dobrych tras, a centrum ścieżkowe potrzebuje rowerzystów. W naszym przypadku traktujemy was, gości z Polski, jak naszych rodaków. Często gościmy was więcej niż rowerzystów czeskich i wiemy, że bez was byłoby ciężko utrzymać nasze centrum. W tym roku nie możemy jednak otworzyć szlaków; smutne jest także to, że granica między nami pozostaje zamknięta. Bez względu na wszystko, nasz zespół od początku marca pracuje nad tym, aby szlaki były gotowe, jak tylko zakazy zostaną zniesione. Niestety, z powodu koronawirusa i zamknięcia naszej bazy nie mamy źródła dochodów, a musimy utrzymać ludzi i nasze działanie tak, aby móc ruszyć po ponownym otwarciu. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z crowdfundingu. Do tej pory w ciągu kilku dni udało się nam już zebrać pierwszą część pieniędzy na nowe trasy. Teraz prosimy was o datki na renowację szlaków po ataku kornika i zniszczeniach spowodowanych wichurami. 

Jeśli masz dobre wspomnienia z wizyty na Rychlebach, teraz możesz przyczynić się do ich ratowania. Pieniądze będą wykorzystane na rekonstrukcję szlaków i usunięcie szkód. Dziękujemy za każdy datek i udostępnianie tej wiadomości. Czekamy na was z niecierpliwością, do zobaczenia, jak tylko sytuacja się uspokoi."

Pavel Hornik
 

 

 

 

 

Pod tym LINKIEM możecie wpłacić datek na rzecz Rychlebskich ścieżek. 

 

Dzięki w imieniu rychlebskiej ekipy i nas samych - fanów tych granitowych trailowych cudowności. 

 

 

 

 

 

 

Przypisy