Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Rockrider XC100s

0 1028

Kupując ten rower sam zdecydujesz o rozmiarze kół. W sklepie idziesz do sprzedawcy: poproszę XC100s. Ekspedient pyta: a na jakich kołach? 
A ty walisz mu prosto z mostu co sądzisz o tych 27,5”, albo o 29”, czy o tych szerokaśnych 27,5” plus.

Ale zanim pójdziesz do kasy zastanów się czy nie chciałbyś wyjechać ze sklepu na dwóch rowerach. Bo jak dorzucisz jeszcze 9 stów możesz kupić ten rower z dodatkowym, gotowym do jazdy zestawem kół.

POLECAMY

W teorii, zmieniając koła możesz w szybki sposób zmienić charakter roweru oraz jego przeznaczenie. Brzmi ciekawie, ale jak to działa w prawdziwym świecie? Na początek powiem: do zmiany kół wystarczy tylko odkręcić ośki.

 

Proste, jednozawiasowe zawieszenie działa bardzo skutecznie na zjazdach a system Combo Lock pozwala na szybkie jego zablokowanie na gładkiej powierzchni

WRAŻENIA Z JAZDY

Charakter tego roweru, a przez to wrażenia z jazdy zmieniają się w zależności od zastosowanego zestawu kół. Nie są to jednak zmiany dramatyczne. Generalnie rower przez zastosowaną geometrię jest bardzo skrętny. Pomaga to w manewrowaniu przy małych prędkościach, ale przy większych powoduje, że rower prowadzi się bardzo nerwowo. Stromy kąt główki wymaga dodatkowej czujności. Przyjmowana pozycja jest dość wyciągnięta. Mimo tego przednie koło ma tendencję do myszkowania na podjazdach. Wszyscy testerzy zgodnie twierdzili, że do XC100 S najlepiej pasują koła w rozmiarze (...)

Cały test znajdziecie w bikeBoard 7/2018.

 

SPECYFIKACJA

Rockrider XC100s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy