Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

Rockrider XC500 29

0 1215

Największe zaskoczenie to nadspodziewanie dobre tłumienie jak na aluminiową konstrukcję. Nie przypisywałbym pełni zasług ramie, choć swój wkład z pewnością wnosi. Sukces jest składową wielu elementów, które zostały w sposób przemyślany dobrane do charakteru roweru. Najważniejszym jest świetny widelec, dzięki któremu manewrowanie, omijanie niespodziewanych przeszkód i łatwość podniesienia przodu niewiele odbiega od dużo droższych maszyn ze ściganckim DNA.

Widelec znamy na wylot i wiemy, że gwarantuje optymalne ustawienie do profesjonalnej jazdy oraz świetne tłumienie. Niestety naszym zdaniem został on nieco upośledzony manetką blokady, która nie nadaje na tych samych falach i podczas jazdy staraliśmy się unikać jej używania. 

 

Wrażenie robią szerokie obręcze. 27 mm wewnętrznego wymiaru przekłada się na lepsze ułożenie opony i w konsekwencji na przyczepność w jeździe na wprost i przechyle. Zastosowanie tak dobrych komponentów jak koła i widelec okazało się patentem na szybką i pewną jazdę. Opony, jeśli nie jadą asfaltem, grają z nami w jednej drużynie. Bieżnik jest wysoki, ale rzadki. Przez wiosenną suszę nie udało nam się sprawdzić ich w błocie, ale jestem zdania, że powinny być dość odporne na zapychanie. Na krętych ścieżkach, dzięki odpowiedniej sztywności przodu i Rebie, można porządnie poszaleć a kontrola nad rowerem jest bezbłędna i prosta. A przecież testowaliśmy (...)

Ca...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy