Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

1 czerwca 2021

RED BULL ROOF RIDE - POLSKI PRZYSTANEK PUCHARU ŚWIATA FMB JUŻ W SIERPNIU!

49

Pomiędzy 19 a 21 sierpnia odbędzie się Red Bull Roof Ride, pierwsza tej rangi miejska impreza rowerowa w Polsce. Na specjalnie zbudowanym torze, poprowadzonym z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, zmierzą się czołowi riderzy globalnej sceny slopestyle MTB. Zawody zostały włączone do Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike). Udział potwierdzili już lokalni bohaterowie, bracia Dawid i Szymon Godziek. Sobotnie finały będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. 

 

POLECAMY

Dziś (01.06) o godzinie 18:00 na fanpage’u @RedBullBike odbędzie się transmisja na żywo z braćmi Godziek, którzy zdradzą więcej szczegółów dotyczących eventu i samej trasy. Link do live: https://www.facebook.com/RedBullBike/posts/4047673162016869

 

 

 

 

 

Plan trasy przygotowanej na zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach robi wrażenie zarówno na profesjonalistach, jak i amatorach rowerowego freestyle’u. Różnica wysokości między punktem startem a metą wynosi aż 22 metry. Na torze zawodnicy będą wykonywać ewolucje na siedmiu różnych przeszkodach. Najbardziej spektakularną z nich jest 16-metrowy drop z dachu Miejskiego Centrum Kongresowego.

 

- Red Bull Roof Ride będzie spełnieniem moich eventowych marzeń. To pierwszy slopestyle’owy event złotej rangi FMB w Polsce! Mega trasa z potężnymi przeszkodami w centrum miasta. - mówi Szymon Godziek.

 

 

 

Foto Bartek Woliński

 

 

Przez trzy dni zakwalifikowani i zaproszeni zawodnicy z całego świata będą trenować i rywalizować na torze w pobliżu katowickiego Spodka. W piątek (20.08) odbędą się kwalifikacje, a w sobotnie popołudnie (21.08) konkurencja best trick oraz wielki finał Red Bull Roof Ride transmitowany na żywo w Red Bull TV. Najlepsi powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB (kategoria Gold), a jeden ze szczęśliwców otrzyma dziką kartę na imprezę Crankworx w Nowej Zelandii.

 

 

Foto Bartek Woliński

 

 

Więcej informacji oraz wizualizacje toru dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride

 

 

Przypisy