Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

1 lipca 2020

Rawa Mazowiecka gospodarzem Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie!

140

Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim miały się odbyć w Blachowni, w ramach zawodów z cyklu Elemental Tri Series. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała większość planów startowych w tym sezonie i triathlon w Blachowni został odwołany. Dołożono jednak wszelkich starań, aby zawodnicy mogli wziąć udział w tych prestiżowych zawodach.

 

POLECAMY

Impreza odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie – 25-26 lipca w Rawie Mazowieckiej!

Zapisy na zawody uruchomione zostaną 1 lipca 2020 roku o godz. 12 na triathlonrawa.pl.

 

 

 

 

W ostatni weekend lipca odbędzie się zatem walka o medale Mistrzostw Polski na poniższych dystansach dla poszczególnych kategorii wiekowych:

- Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 0,75 km – 20 km – 5 km dla kategorii Elita, młodzieżowiec
- Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 0,75 km – 20 km – 5 km dla kategorii junior
- Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 0,75 km – 20 km – 5 km dla kategroii Age-Group (konwencja bez draftingu)
- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 0,6 km – 15 km – 3 km dla kategorii junior młodszy
- Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 0,4 km – 8 km – 2 km dla kategorii młodzik
- Klubowych Mistrzostw Polski Sztafet MIX na dystansie 4 x 0,25 km – 7,4 km – 1,5 km
- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży –Mistrzostw Polski Sztafet MIX na dystansie 4 x 0,2 km – 5 km – 1 km

 

W tym roku w Rawie Mazowieckiej poza Mistrzostwami Polski będziemy mogli obserwować m.in. rywalizacje o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Elity i Juniorów, które odbędą się w Tartu w ostatni weekend sierpnia. Ponadto nowością w tegorocznych Mistrzostwach Polski dla Age-Group będzie również możliwość kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Tartu, które rozegrane zostaną na dystansie standard. Szczegóły dot. kwalifikacji znajdują się w poniższych uchwałach PZTri:

 

- Kryteria kwalifikacji na imprezy mistrzowskie dla Elity/U23
- Kryteria kwalifikacyjne na imprezy mistrzowskie dla Juniora, Juniora Młodszego, Młodzika
- Kryteria kwalifikacyjne na imprezy mistrzowskie dla Age-Group

 

Zapisy na zawody ruszą 1 lipca 2020 o godz. 12:00 na oficjalnej stronie zawodów triathlonrawa.pl i będą przeprowadzone przez system rejestracji startlist.pl. Aby wziąć udział w zawodach należy zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy. W przypadku OOM zawodników należy zgłaszać w sposób podany w regulaminie imprezy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy oraz z regulaminami poszczególnych startów:


Rawa Mazowiecka - Regulamin MP młodzików, juniorów, u23, seniorów w Triathlonie

Rawa Mazowiecka – Regulamin OOM w Triathlonie (indywidualnie i sztafety)
Rawa Mazowiecka - Regulamin Klubowe MP Sztafet w Triathlonie
Rawa Mazowiecka - Regulamin MP AG w Triathlonie - start nr 1
Rawa Mazowiecka - Regulamin MP AG w Triathlonie - start nr 2

 

 

 

Piątek, 24.07.2020 


17:30 – 17:55 rejestracja i podawanie składów sztafet OOM (dokonują przedstawiciele klubów lub województw)
18:00 – 18:45 odbiór pakietów startowych dla osób startujących indywidualnie i w sztafetach w MP dla kat. młodzik, junior, junior młodszy, młodzieżowiec, senior (pakiety mogą odbierać wyłącznie przedstawiciele województw lub klubów)
19:00 odprawa techniczna dot. startu indywidualnego i sztafetowego MP w kat. młodzik, junior, junior młodszy, młodzieżowiec, senior (odprawa jest wyłącznie dla przedstawicieli województw lub klubów, a dla zawodników będzie transmitowana online na FB)

 

Sobota, 25.07.2020

07:00 – 07:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dla młodzików, juniorów, U23, elity

07:00 – 07:45 przyjmowanie depozytów w biurze zawodów dla młodzików, juniorów, U23, elity

07:50 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,4-8-2 (MP młodziczki)

08:00 start dystans 0,4-8-2 (MP młodziczki) - limit czasu 50’

08:40 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,4-8-2 (MP młodzicy)

08:50 start dystans 0,4-8-2 (MP młodzicy) - limit czasu 50’

09:30 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP juniorki)

09:40 start dystans 0,75-20-5 (MP juniorki) - limit czasu 1h20’

10:50 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP junior)

11:00 start dystans 0,75-20-5 (MP junior) - limit czasu 1h20’

12:10 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP u23/elita kobiety)

12:20 start dystans 0,75-20-5 (MP U23, MP elita kobiety) - limit czasu 1h20’

13:30 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP U23/elita mężczyźni)

13:40 start dystans 0,75-20-5 (MP U23/MP elita mężczyźni) - limit czasu 1h20’

14:40 – 14:50 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla młodzików, juniorów, U23, seniorów

14:40 – 15:10 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dla OOM

14:40 – 15:25 przyjmowanie depozytów w biurze zawodów dla OOM

15:30 – 15:50 ceremonia otwarcia OOM

15:50 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,6-15-3 (OOM juniorki młodsze)

16:00 start dystans 0,6-15-3 (OOM juniorki młodsze) - limit czasu 1h

16:50 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,6-15-3 (OOM junior młodszy)

17:00 start dystans 0,6-15-3 (OOM junior młodszy) - limit czasu 1h

17:50 – 18:20 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla OOM

18:55 ceremonia wręczenia medali OOM i ceremonia dekoracji MP na dystansie sprint i supersprint.
20:00 – 20:30 ostateczna możliwość wprowadzania zmian w składach sztafet

 

Niedziela, 26.07.2020

08:00 – 08:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian (sztafety MIX i OOM)

08:00 – 08:45 przyjmowanie depozytów w biurze zawodów (sztafety MIX i OOM)

08:50 zbiórka zawodników startujących na dystansie 4x 0,2-5-1 (OOM Sztafety)

09:00 start dystans 4x 0,2-5-1 (OOM sztafety) - limit czasu 1h30’

10:20 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 4x 0,25-7,4-1,5 (Klubowe MP)

10:30 start dystans 4x 0,25-7,4-1,5 (Klubowe MP) - limit czasu 1h30’

11:50 – 12:20 wydawanie rowerów ze strefy zmian (sztafety MIX i OOM)

12:30 ceremonia wręczenia medali (sztafety MIX i OOM)

13:00 – 13:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dystans 0,75-20-5 (MP Age-Group) 

13:00 – 13:45 przyjmowanie depozytów w biurze zawodów dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

13:50 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP Age-Group)

14:00 start dystans 0,75-20-5 (MP Age-Group) – limit czasu 1h50’

15:00 – 15:55 wydawanie depozytów w biurze zawodów dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

15:30 – 15:55 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

15:45 – ceremonia wręczenia nagród dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

16:10 – 16:40 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dystans 0,75-20-5 (MP Age-Group)

16:10 – 16:55 przyjmowanie depozytów w biurze zawodów dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

17:00 zbiórka zawodników w okolicy startu na dystansie 0,75-20-5 (MP Age-Group)

17:10 start dystans 0,75-20-5 (MP Age-Group) – limit czasu 1h50’

18:10 – 19:05 wydawanie depozytów w biurze zawodów 0,75-20-5 (MP Age-Group)

18:40 – 19:05 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

18:55 ceremonia wręczenia nagród dla dystansu 0,75-20-5 (MP Age-Group)

 

 

Przypisy