Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Rowery

4 września 2020

PREMIERA GIANT Fathom 2021

0 536

Giant właśnie zaprezentował zupełnie nową kolekcję hardtaili, zbudowanych na bazie aluminiowych ram o progresywnej ścieżkowej geometrii, wykorzystujących nowy widelec Giant Crest 34 o skoku 130 mm.

 

POLECAMY

Fathom 29 1

 

 

Fathom 29 2

 

Seria Fathom 29, skierowana do miłośników jazdy po trailach, obejmuje dwa modele na kołach 29” z szerokimi oponami. 

 

Ramy Fathom są wykonane z aluminium ALUXX SL, z podwójnie cieniowanymi rurami dla zmniejszenia wagi bez utraty wytrzymałości i sztywności. 

 

Stromy kąt rury podsiodłowej (75 stopni) zapewnia wydajną pozycję na podjazdach, ułatwiając przyspieszanie i zdobywanie wysokości. Kąt główki ramy wynoszący 66 stopni i amortyzator o skoku 130 mm spodobają się fanom agresywnej jazdy w trudniejszym terenie.

 

Nowy kuty element łączący tylny trójkąt z mufą suportu umożliwia skrócenie tyłu (435 mm) i zwiększa prześwit dla opony. To gwarantuje zwrotność i przyczepnosć, dzieki możliwości zastosowania szerszych opon. 

 

We wszystkich modelach zamontowano regulowaną sztycę Gianta z manetką na kierownicy. Pozostałe rozwiązania obejmują rozstaw piast Boost dla większej sztywności kół i maksymalnego prześwitu opon.

Konstrukcja ramy umożliwia wewnętrzne prowadzenie przewodów, co wydaje się standardem, oraz dodatkowe mocowanie bidonu od spodu dolnej rury, co stanowi innowację. 

 

 

 

Wszystkie modele Fathom wykorzystują napęd z korbą z jedną zębatką. Standardowym wyposażeniem jest też nowe siodełko Giant Romero, przetestowane przez zawodników fabrycznego teamu enduro Gianta. 

 

Koła zbudowane są na obręczach tubeless ready. Wszystkie modele mają fabrycznie założone opony bezdętkowe.

 

Nowa kolekcja Fathom będzie wkrótce dostępna. Więcej informacji znajdziesz na stronie giant-bicycles.com/fathom

 

 

Przypisy