Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

31 lipca 2020

OCEAN LAVA TRIATHLON POLSKA 2020 BYDGOSZCZ-BORÓWNO ZGODNIE Z PLANEM!

0 413

Jedne z najstarszych krajowych zawodów triathlonowych, Ocean Lava Triathlon Polska 2020 Bydgoszcz-Borówno, zgodnie z planem będą miały miejsce 22 i 23 sierpnia w jeziorze i na drogach pomiędzy Borównem a Bydgoszczą. 

 

POLECAMY

Są to międzynarodowe zawody, które odbywają się na trzech dystansach; pełnym (IM), ½ IM oraz Sprint. Zmagania rozpoczną się od pływania w Jeziorze Borówno, po którym nastąpi wyścig kolarski rozgrywany na trasie pomiędzy Borównem, a Stadionem Zawiszy w Bydgoszczy, a następnie bieg po parkowych alejkach największego leśnego parku miejskiego w Polsce – bydgoskiego Myślęcinka. 

 

 

 

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody. Oprócz zawartości pakietu startowego, każdy kto ukończy zawody otrzyma na mecie okolicznościowy medal. Dla trójki czołowych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn przewidziane są nagrody pieniężne lub rzeczowe. W poszczególnych kategoriach wiekowych topowa trójka otrzyma statuetki, a dodatkowo dla najszybszej kobiety, która uzyska czas szybszy niż 9:23’00’’ oraz dla najszybszego mężczyzny, który uzyska czas szybszy niż 8:23’00’’, jest przewidziana nagroda 5000 zł.

 

 

 

 

Tegoroczne zawody są nadzwyczajne z kilku powodów. Łukasz Malaczewski razem z podopiecznymi swojej fundacji Fizjotriterapnia. Follow Your Dreams weźmie udział w dystansie pełnym. Mimo napiętego kalendarza Łukasz zjawi się na starcie w Borównie, bo jak sam mówi „Radość dzieci jest najważniejsza”. Na starcie w Borównie zjawi się także Czech Honza Tomanek dwukrotny mistrz świata na dystancie ½ IM w dywizji rowerów napędzanych rękami. Po fatalnym w skutkach wypadku samochodowym poradził sobie z niepełnosprawnością i od wielu lat inspiruje innych. Dla organizatorów wydarzenia fakt udziału para-triathlonistów oraz niepełnosprawnych dzieci jest powodem do dumy – Od kilku lat dzięki dobroczynności naszych uczestników wspieramy dzieci z porażeniem mózgowym, jesteśmy dumni z faktu, że inne osoby dołączają do naszych zawodów nie tylko po to by w je ukończyć lecz także inspirować do pomocy i do walki z przeciwnościami losu – mówi Zbigniew Grześ, Dyrektor techniczny Ocean Lava Triathlon Polska 2020 Bydgoszcz-Borówno

 

 

 

 

Organizatorzy zawodów cenią sobie środowisko i podejmują działania proekologiczne. Na trasie znajdą się specjalne strefy gdzie uczestnicy będą mogli pozbywać się papierków bo batonach itp., a bidony które otrzymują zawodnicy są biodegradowalne oraz wyprodukowane z materiałów ekologicznych. 

 

 

 

 

Dla zainteresowanych zawodami, lecz nie mogącymi wziąć udziału nie ma nic straconego. Podczas trwania wydarzenia będzie można śledzić na bieżąco to, co dzieje się na trasie. I to bardzo dokładnie. Udostępnione zostaną parametry zawodników takich jak: ich aktualny czas i pozycja  na poszczególnych punktach pomiarowych, podgląd bieżącej pozycji na mapie trasy triathlonu, oraz transmisję wideo z całych zawodów.

 

 

 

 

Dostęp do wyżej wymienionych transmisji i informacji możliwy będzie oczywiście na wszystkich rodzajach urządzeń – w tym także telefonach i tabletach, aby była możliwość kibicowania na trasie.

 

 

 

 

By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie triathlonpolska.pl/rejestracja, a następnie zapoznać się z regulaminem.

 

Zapisy na Ocean Lava Triathlon Polska na trasie Borówno – Bydgoszcz trwają do 11.08.2020, godz. 23.59. 

 

Kompletny harmonogram zawodów jest dostępny na stronie TU.

 

 

 

 

Najświeższe aktualności, informacje dotyczące zawodów oraz ciekawostki z 13-stej już edycji dostępne są na profilach społecznościowych.


FACEBOOK

INSTAGRAM

 

 

 

Przypisy