Monteria FAT BIKE RACE
Góry Stołowe 2020

Artykuł | 6 lutego 2020 |
17

Jubileuszowa piąta edycja zimowego wyścigu zadziwiła chyba wszystkich... pogodą idealną. Przyzwyczailiśmy się już do nieprzewidywalności natury w ten szczególny dla fatbikerów dzień, a tu ładnie! Niebieskie niebo, mróz, śnieg. Jednym słowem zima.

33 kilometry ostrego ścigania, nie było tu przegranych, każdy ukończył trasę w mocnym dla siebie tempie. Różnice pomiędzy przejazdami były o wiele mniejsze od zeszłorocznych. Podobnie do edycji poprzedniej Mistrzem Fat Bike został Maciej Stanowicz, pokonując Tomáša Ševců ośmioma minutami. Niecałe 8 minut po czeskim zawodniku wjechał zdobywca trzeciego miejsca – Paweł Wiendlocha.

Mężczyźni (rower fat bike: szerokość opony od 3.1’)

1. Maciej Stanowicz Mitsubishi Materials MTB Team 01:29:21

2. Tomáš Ševců Amenity - Extreme Sport Team 01:37:45

3. Paweł Wiendlocha Accent Racing Team 01:45:10

Rok wcześniej przejazd tej samej trasy zajął najlepszemu 01:54:03, a było sporo osób, które trasę kończyły już jako DNF, po 5, 6 godzinach.

Zawodnicy na cienkim kole również mieli w tym roku dużo lepsze warunki, a co za tym idzie, czasy przejazdu. František Žilák wykazał się nadzwyczajną formą, wjeżdżając na metę z drugim czasem open, zaledwie 1,5 minuty po wygranym facie, zajmując 1. miejsce w kategorii rower górski. Niedługo po nim wyścig ukończył Bartosz Łysak, trzecie miejsce na podium pozostawiając Janowi Piaseckiemu. Zeszłoroczne wyniki nie były dla rowerów górskich tak sprzyjające, pierwsze cienkie koło pokazało się na mecie ponad 40 minut później od fata!

Mężczyźni (rower górski: szerokość opony do 3’)

1. František Žilák Rock Machine - Cyklomax enduro team 01:31:07

2. Bartosz Łysak Nexelo Team 01:32:40

3. Jan Piasecki Dream-Bike Bielawa 01:40:24

Kategoria „do 3 cali”, czyli rowerów górskich, została w tym roku stricte męską kategorią, przybyłe na wyścig kobiety wybrały koła grubsze. I...