Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

29 sierpnia 2021

Maja Włoszczowska piąta podczas Mistrzostw Świata MTB XCO

0 239

Mistrzostwa Świata w Val Di Sole 2021 to, zgodnie z zapowiedziami, ostatni w karierze Mai Włoszczowskiej start w zawodach tej rangi.  

 

POLECAMY

W sobotnich mistrzostwach rozgrywanych w Val di Sole na starcie stanęli wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team. Emocje w drużynie były wyczuwalne jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Był to bowiem ostatni start utytułowanej zawodniczki w Mistrzostwach Świata cross country. Maja Włoszczowska miała apetyt na jeszcze jeden medal do swojej bogatej kolekcji. Włoszczowska w przeważającej części wyścigu jechała w czołówce, jednak pod koniec zaliczyła niegroźny upadek i ostatecznie na mecie zjawiła się na piątej pozycji.  

 

Maja po wyścigu tak napisała na swoim FACEBOOKU:

"Mix emocji po wczorajszym dniu nie dał mi spać całą noc. To był wspaniały dzień, ale skłamałabym mówiąc, że nie jestem zawiedziona. Jestem. Mimo wielu przeciwności udało mi się zbudować formę już na Igrzyska. Ale oprócz formy potrzeba szczęścia, a tego mi brakuje. W Tokio korek po starcie wyeliminował mnie z walki z czołówką, na Mistrzostwach Europy medal był bardzo blisko, ale skończyło się przeciętą oponą. Wczoraj, w decydującym momencie, walcząc o brąz zaliczyłam upadek. To już oczywiście mój błąd, ale trochę pecha też. Ale ciężko się smucić, mając tak niesamowite wsparcie. Mój team, rodzina, przyjaciele, całe środowisko MTB i niesamowici kibice w Val di Sole nasycili mnie szczęściem! Dziękuję Wam wszystkim! 
Bardzo chciałam zakończyć przygodę z MTB na podium MŚ, ale i tak miło żegnać się po dobrej walce ze świadomością, że po 20 latach ścigania ciągle jestem w czołówce 
Jeszcze jedna szansa przede mną - Mistrzostwa Świata w maratonie MTB na włoskiej Elbie. Po ubiegłorocznym srebrze poziom motywacji TOP. Zaczynam więc ciężką pracę w pogoni za tęczą".

 

 

Foto KROSS ORLEN Cycling Team

 

Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team po wyścigu komentował:

"Jestem pod ogromnym wrażeniem występu Mai w tym wyścigu. Nasza zawodniczka jak zwykle udowodniła, że walczy i do końca ściga się o najlepsze miejsce. Dobra taktyka, wspaniała równa jazda i upór – tak mogę podsumować ten występ. Gdyby nie pechowa wywrotka Maja miała w zasięgu brązowy medal. Mimo tego Maja po ponad 20 latach wspaniałej kariery udowodniła, że potrafi ścigać się we wspaniałym stylu. Należą jej się gratulacje, podziękowania i wielki podziw". 

 

 

Foto KROSS ORLEN Cycling Team

 

Pierwsza dziesiątka wyścigu elity kobiet kształtowała się następująco:

1. Evie RICHARDS, Wielka Brytania 1:23:52
2. Anne TERPSTRA, Holandia +1:03
3. Sina FREI, Szwajcaria +1:08
4. Jolanda NEFF, Szwajcaria +1:08
5. Maja WŁOSZCZOWSKA, Polska +1:47
6. Pauline FERRAND PREVOT, Francja +2:35
7. Rebecca McCONNELL, Australia +2:45
8. Anne TAUBER, Holandia +2:56
9. Malene DEGN, Dania +3:17
10. Alessandra KELLER, Szwajcaria +3:20

Dalsze wyniki Elity Kobiet znajdziesz TUTAJ

 

 

W sobotnim wyścigu elity mężczyzn zwycięża niesamowity Nino Szurter. Szwajcar założył tęczowy trykot po raz dziewiąty w swojej karierze. 

Obok Nino na podium ustawili się będący dwie sekundy później na mecie Mathias FLUECKIGER oraz Victor KORETZKY ze stratą już +1:08.

Dalsze wyniki Elity Mężczyzn obejrzysz TUTAJ

 

Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team po bardzo dobrym starcie dojechał do mety na 24 miejscu. 

"To dobry wynik naszego zawodnika, w całym tym seoznie Bartek zrobił bardzo duży postęp w swojej karierze, gratuluje mu występów i dziękuję że włożył w to tak wiele ciężkiej pracy." mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

 

Sam Bartek Wawak o swoim występie na FACEBOOKU napisał tak:

"Wczorajszy wyścig Mistrzostw Świata XCO kończę na 24 miejscu. Mogło być trochę lepiej, ale jest dobrze. Po czwartkowym finale shorttracka trochę się podłamałem i trudno było mi się pozytywnie nastawić na dalszą rywalizację Czas chwile odpocząć i w drogę ! kolejny przystanek Puchar świata w Lenzerheide".

 

Drugi z zawodników KOCT Ondřej Cink wlaczył o medalowe miejsce, w zasięgu był brąz, jednak zabrakło szczęścia z powodu usterki sprzętu dotarł na metę na 16 pozycji. Za tydzień kolejny wyścig edycji Pucharu Świata, tym razem panowie będą rywalizować w Szwajcarii.

 

Pozostałe wyniki Mistrzostw Świata MTB XCO

U23 Kobiety

U23 Mężczyźni

Juniorki

Juniorzy

 

Short Track

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Val di Sole rozdane zostały po raz pierwszy w historii medale w Short Tracku

Tęczowe koszulki nosić będą Sina FREI ze Szwajcarii oraz Christopher BLEVINS ze Stanów jednoczonych. 
 

Przypisy