Hałduro 2023. Gravelowe czarne enduro

Hałduro, to 100 kilometrowy wyścig rowerowy przebiegający przez malownicze a zarazem bezlitosne hałdy Górnego Śląska.

W edycji 2023 poczujesz zapach bezkresnych śląskich lasów, złapiesz flow na szutrach premium i stracisz go na tych spoza kategorii, wjedziesz także (lub wejdziesz) na trzy ze śląskich kopalnianych hałd, by rozkoszować się widokiem na Beskidy lub na żałośnie ubłocone własne buty - wszystko podyktuje pogoda. Czarne złoto i szmaragdy lasów - to gwarantuje wpisowe. Do tego pyszny bufet na mecie i godzinne dyskusje z towarzyszami niedoli. Poczuj ten niepowtarzalny klimat i zmierz się z własnymi słabościami podczas wspinaczki na najciekawsze zwałowiska odpadów górniczych na południu Polski.

Na jakim rowerze?

Gravel lub MTB. Na szosie to nie przejdzie!

Ile to potrwa?

Najszybsi przejadą trasę w okolicach 4 godzin. To 100 km po momentami niełatwych nawierzchniach, z elementami trudnymi technicznie. W przypadku deszczu zrobi się ekstremalnie. Gdy pogoda będzie dobra, cała trasa nie powinna zająć więcej niż 7 godzin.

Kiedy?

16 września 2023

Gdzie?

Spod Zamku w Chudowie na Górnym Śląsku (25 km od Katowic, 15 km od Rudy Śląskiej lub Zabrza, 10 km od Mikołowa), przez hałdy w Suszcu, Łaziskach i Rudzie Śląskiej.

Już 9 lipca pierwszy z dwóch planowanych objazdów trasy dla miłośników gravelowych ustawek na luzaka. https://www.facebook.com/events/194428233262713

Strona na FB https://www.facebook.com/halduro
Zapisy https://competit.pl/w/6389/

Zdjęcia: Anna Tkocz

Przypisy